اخبار سیاسی

راه آهن ایران-افغانستان؛ ارتقای جایگاه اقتصادی دو کشور در منطقه و جهان

تهران (پانا) - جهت ریلی از خواف در ایران تا هرات در افغانستان با رویکرد تقویت پیوند دو ملت ایران و افغانستان و با هدف بازسازی دوباره کشور افغانستان احداث شده است.

3 بهمن 1399

راهنمای جامع سفر به وین

کمتر جایی در دنیا وجود دارد که مانند وین با برنامه و با نظم به نظر برسد. بی فایده نیست که این شهر همواره در بین بهترین شهرهای دنیا از نظر رفاهی واقع شده است.

3 بهمن 1399

کپسول باری اسپیسایکس محموله خود را به ایستگاه فضایی بینالمللی رساند

کپسول باری جدید دراگون اسپیس ایکس که شب گذشته از زمین پرتاب شده بود دقایقی پیش به ایستگاه فضایی بین المللی پیوست تا برای نخستین بار دو کپسول دراگون به این ایستگاه متصل باشند.

30 دی 1399

مقاله: اخذ ویزای توریستی کانادا در دوران ویروس کرونا

IRCC (اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا) ممکن است مدارک زیر را از شما بخواهد:

28 دی 1399

واکنش تند ظریف به اظهارات مداخله جویانه اردوغان

سخنرانی اردوغان در مراسم رژه باکو و خواندن بخشی از ترانهارس از سوی او با واکنش ایران روبه رو شد. محمد جواد ظریف وزیر خارجه به تندی از اقدام اردوغان انتقاد کرد.

28 دی 1399

اگر کمک نمیکنید، پول هم نگیرید!

نماینده وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه فقط هفت درصد از حدود 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات تخصیص داده شده به صنوف آسیب دیده از کرونا استفاده شده است، از دولت خواست که سال آینده اصناف را از پرداخت مالیات، بیمه و عوارض شهرداری...

27 دی 1399

تبیین حدود اختیارات کشور در بهره برداری آذربایجان از بارانداز ریلی آستارا

خبرنگاران/گیلان نماینده شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر راه و شهرسازی، اختیارات توافق شده کشور را در مفاد قرارداد بهره برداری جمهوری آذربایجان از بارانداز ریلی آستارا تبیین کند.

19 دی 1399

ادعای جدید وزیر خارجه بحرین: ایران باید تغییر رفتار دهد!

وزیر خارجه بحرین طی سخنانی خواستار فشار بین المللی علیه تهران با هدف آنچه تغییر رفتار ایران خواند، شد.

12 دی 1399

هیچ واحد دانشگاه آزاد ادغام و تعطیل نمی گردد

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در سیزدهمین نشست هماهنگی و پایش امور استان های دانشگاه با بیان اینکه هیچ واحد دانشگاهی ادغام یا تعطیل نمی گردد، گفت: باید واحدها و مراکز دانشگاهی را ابتدا در استانها مدیریت کنیم.

11 دی 1399

وزیر ورزش: تمام تمرکز وزارت ورزش قهرمانی پرسپولیس است

وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام تمرکز وزارت ورزش بر این است که پرسپولیس به عنوان نماینده فوتبال ما بتواند عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

8 دی 1399

وزیر اول اسکاتلند: اکثریت مردم خواهان استقلال از بریتانیا هستند

وزیر اول اسکاتلند گفت اکثریت مردم این سرزمین خواهان استقلال از بریتانیا هستند و او هی چگاه درخصوص اجرای آن تا این حد اطمینان نداشته است.

6 دی 1399

از دل بزرگداشت ها و نام گذاری های صوری خشونت علیه زنان برچیده نمی شود

در خیانت بزرگی که زن را با استحاله فکری و مردوارگی به نوعی قیام علیه خودش فرا می خوانند او را وارد بازی با باخت تضمینی می کنند.

6 دی 1399

چرا عربستان به دنبال حضور در مذاکرات احتمالی بین ایران و آمریکاست؟

کاردار پیشین ایران در ریاض اظهارات اخیر وزیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه در مذاکرات احتمالی بین واشنگتن و تهران باید ریاض نیز حضور داشته باشد از روی انفعال و در راستای فرافکنی بیان کرد.

4 دی 1399

جریمه های میلیونی در انتظار اصناف متخلف کرونایی

تهران (پانا) - معاون سازمان تعزیرات حکومتی گفت متخلفان و ناقضان محدودیت های کرونایی از 300 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان جریمه نقدی می شوند.

2 دی 1399

جای خالی سطوح را هم ترجمه می کنم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، نشست تجلیل از مترجم برگزیده: ابوالحسن تهامی نژاد از سلسله نشست های موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به مناسبت بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه...

1 دی 1399

پیش خرید واکسن کرونا به دستور رییس جمهور ، 8 شرکت روی ساخت واکسن کووید 19 کار می کنند

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره سه استراتژی وزارت بهداشت برای تامین واکسن کرونا توضیح داد.

26 آذر 1399

انتقاد تند نماینده مجلس عراق از تعلل الکاظمی در اخراج آمریکایی ها

الخشان با اشاره به نقض مکرر تمامیت ارضی عراق توسط نظامیان آمریکایی گفت که دولت الکاظمی هیچ موضع جدی در قبال اشغالگری آمریکا در کشور اتخاذ نمی کند.

25 آذر 1399

آمادگی برنی سندرز برای حضور در دولت بایدن

برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت گفت اگر جو بایدن از وی درخواست کند تصدی وزارت کار آمریکا را برعهده خواهد گرفت.

23 آذر 1399

درخواست دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی از وزیر خارجه

تهران (پانا) - علی شکوری راد به ظریف پیشنهاد کرد تا در پیام تبریکی به جو بایدن رییس جمهور منتخب آمریکا انتظارات کشورمان را بیان کند.

21 آذر 1399

فوریت ها و محدودیت های یک سیاست خارجی پساترامپی

به گزارش خبرنگاران، فارین افرز در تحلیلی به قلم ریچارد هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا می نویسد: چالش های داخلی امروز آمریکا، فراتر از سلامت اجتماعی و اقتصادی این کشور است. ما شاهد یک ایالات متحده قطبی شده و دارای شکاف هستیم. بیش از 70 میلیون آمریکایی...

21 آذر 1399
تعداد: (298)