مقالات گردشگری

یخدان میرفتاح در انتظار بازسازی

فاطمه رحمتی - ملایر ـ خبرنگار:از آثار طبیعی که بگذریم در گوشه گوشه کشورمان آثار تاریخی وجود دارد که بخشی از هویتمان را به تصویر می کشد. شهرستان ملایر دارای بیش از 400 اثر تاریخی تفریحی و گردشگری است که حدود 200 اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

25 مهر 1398

برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر ایلام ویژه نوروز 98 تشریح شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان ایلام به تشریح برنامه و اقدامات مورد نظر پرداخت.

24 مهر 1398

مرکل زمان پخش سرود ملی کشورش نشست!

صدر اعظم آلمان که امروز (آدینه) برای دیدار با رهبران چین وارد این کشور شده در زمان پخش سرود ملی کشورش در مراسم استقبال رسمی از وی مجبور به نشستن روی جایگاه شد.

22 مهر 1398

ظرفیت های کردستان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران معرفی می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، از حضور با تمامی امکانات موجود در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران به منظور معرفی توانمندی ها و ظرفیت های گردشگری استان اطلاع داد.

22 مهر 1398

گذر از هفت خان یا کشف گنج های نهفته در دل کوه ها

خبرنگاران: تهران گردی تجربه ای است که صدای زنگ تاریخ را در گوش شما می نوازد. شهری شلوغ، اما پر جاذبه که گوشه گوشه اش قصه ای برای گردشگران دارد. شهری که روزگاری روستایی کوچک بود و حالا مالک هزار عطر، رنگ و خاطره است که باید ببینید، بشنوید، بچشید و آن را در...

21 مهر 1398

ترویج فناوری فضایی براساس ظرفیتهای استانی، توانمندسازی دانشگاهها

به گزارش خبرنگاران، مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به برگزاری چهارمین سفر استانی خود به استان لرستان گفت: در جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، در مورد ارتقاء پایداری شبکه ارتباطی این استان در مواقع بحران با استفاده...

20 مهر 1398

با چه قطاری راستا تهران مشهد را سفر کنیم؟

هر سال مسافران زیادی راهی شهر مقدس مشهد می شوند که بیش از 15 میلیون نفرشان قطار را به عنوان وسیله حمل و نقل انتخاب می کنند. در این میان چیزی حدود 80 درصد (12 میلیون نفر) با قطار تهران مشهد سفر می روند. به همین خاطر بهترین و مدرن ترین های ناوگان ریلی کشور در این...

20 مهر 1398

خانوادگی ترین ایرلاین های جهان معرفی شدند ، کدام پروازها برای بچه ها و نوزادان لذت بخش تر است؟

یک سایت مطرح در حوزه خانواده به آنالیز خدمات ایرلاین های برتر جهان در زمینه بچه ها و نوزادان می پردازد. آخرین رتبه بندی این سایت منتشر شده است.

19 مهر 1398

برگزاری اولین جشنواره غذای سنتی کاچی در روستای فمی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز از برگزاری اولین جشنواره غذای سنتی کاچی در روستای فمی از توابع شهرستان نطنز اطلاع داد.

19 مهر 1398

چرا ترامپ برای پیوستن به گروه نرماندی تمایل پیدا کرده است؟

به عقیده کارشناسان، ابراز علاقه مقامات آمریکایی درباره امکان پیوستن به مذاکرات رهبران گروه نرماندی، به خاطر تمایل ترامپ برای بدست آوردن حداقل یک پیروزی کوچک در اروپا، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است.

18 مهر 1398

اهداف فرانسه برای حفظ برجام چیست؟

کارشناس مسائل بین الملل به بررسی سفرهای اروپایی ظریف و همچنین تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها بین تهران و واشنگتن می پردازد.

17 مهر 1398

در نمایشگاه گردشگری آموزش رایگان ببنید و گواهینامه دریافت کنید

همزمان با برگزاری دوازهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه دایمی تهران به همت دفتر مطالعات و آموزش های گردشگری،6 کارگاه آموزشی رایگان با هدف تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات برگزار می گردد.

16 مهر 1398

تعطیلی دوساعته موزه های کتابخانه، خودروهای اختصاصی و کوشک احمدشاهی در مجموعه نیاوران

موزه های کتابخانه اختصاصی، خودروهای اختصاصی و کوشک احمدشاهی به منظور انجام دوره دوم پروژه مبارزه با آفات موزه ای، روز یکشنبه 17 شهریورماه از ساعت 17 تا 19 امکان پذیرش گردشگران را ندارند و فروش بلیت تا ساعت 16 انجام می گردد.

15 مهر 1398

جلوی ایجاد رانت در تورهای گردشگری المپیک 2020 را می گیریم

معاون گردشگری کشور گفت: اجازه نمی دهیم کسی یا آژانسی در برگزاری تورهای گردشگری المپیک ژاپن رانت ایجاد کند چون محدودیتی در اجرای تورها وجود ندارد.

12 مهر 1398

16 تخته سیاه چادر عشایری در ورودی شهرها و محل برگزاری برنامه های نوروزی آذربایجان غربی مستقر می گردد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: 16 تخته سیاه چادر عشایری در ورودی شهرها و محل برگزاری برنامه های نوروزی مستقر می گردد.

11 مهر 1398

شروع مرمت دو اثر تاریخی در کاشمر

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر گفت: خانه تاریخی دانش و آب انبار حاجی نظام در شهر کاشمر مرمت می گردد.

9 مهر 1398

برای حضور در مسابقات قهرمانی دنیا؛ دنیامالی به مجارستان سفر می نماید

احمد دنیامالی عضو هیئت رئیسه فدراسیون دنیای و نایب رئیس کنفدراسیون کانوئینگ آسیا با هدف حضور در مسابقات قهرمانی دنیا به مجارستان سفر می نماید.

8 مهر 1398

زخم کهنه اختلافات داخلی و فروپاشی شورای همکاری

خبرنگاران: با سرباز کردن زخم پادشاهی عمان علیه عربستان سعودی در اقدامی غافلگیر کننده شمارش معکوس برای فروپاشی ببر کاغذی اتحادیه عرب شروع شده است.

8 مهر 1398

هامون، هفتمین تالاب دنیا

در شمال استان سیستان و بلوچستان و نزدیکی های زابل، دریاچه بزرگی واقع شده که اسم و آوازه اش را می توان هم در تاریخ ایران باستان دید هم در اشعار شاعران به نامی چون فردوسی. صحبت از دریاچه یا تالاب هامون است.

6 مهر 1398

کشف یک اثر تاریخی از منزل یک فرد در شوش

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش از کشف و ضبط یک خمره سفالی تاریخی در خانه شخصی یک فرد خبر داد.

5 مهر 1398
تعداد: (56)