علم و تکنولوژی

حمله هکری گسترده به ابررایانه های اروپا برای سرقت رمزارز

به گزارش خبرنگاران به نقل از زددی نت، هکرها برای سرقت رمزارزها بدافزاری را بر روی ابررایانه های مختلف نصب می نمایند. بدافزارهای مذکور در مواردی موجب خاموش شدن ابررایانه ها می شوند و همین مساله تحقیق در خصوص منشأ انتشار آنها را سخت می سازد.

20 تیر 1399

هنوز هیچ برنامه ای برای گسترش بازار نشر الکترونیک نداریم!

خبرنگاران : نشر الکترونیک از معدود صنعت هایی است که در بحران کرونا، نه تنها آسیب ندید؛ بلکه پس از سال ها از حاشیه به متن آمد و به دلیل هم خوانی امکانات آن با شرایط حال حاضر، تا حدودی با گشایش روبرو شد.

17 تیر 1399

خودکشی شیرین در کانادا هم مجاز شد

اوتانازی یا مرگ شیرین خلاص شدن از چنگ بیماری با خودکشی است که توسط پزشک انجام می گردد.

15 تیر 1399

راه اندازی سامانه های ایمیل سازمانی به فراخوان گذاشته شد

سازمان فناوری اطلاعات ایران برای مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی سامانه های ایمیل تعاملی سازمانی فراخوان داد.

14 تیر 1399

شروع طرح های عمرانی و زیرساختی در شهر تاریخی هخامنشی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از شروع طرح های عمرانی و زیرساختی گردشگری در محوطه تاریخی ریوی (شهر هخامنشی) در شهرستان مانه و سملقان اطلاع داد.

12 تیر 1399

توسعه یک مدل جدید برای ردیابی شیوع کروناویروس

محققان دانشگاه ییل(Yale) پیروز به ایجاد یک مدل جدید برای ردیابی و ارزیابی شیوع کروناویروس جدید شده اند که به آمادگی هرچه بیشتر در راه مبارزه با این بیماری همه گیر یاری شایانی کند.

6 تیر 1399

چه خوب که این روزها را ندید

قندی یکی از چند وجودی است که در چند دهه دانش روزنامه نگاری (نه علم ارتباطات) را به جوانان آموخت. بسیاری از بچه هایی که امروز در تحریریه ها کار می نمایند یا حالا سرگرم شغل دیگری هستند، از دانسته ها و تجربه های او بهره برده اند.

5 تیر 1399

تراسترهای تک پیشرانه و دوپیشرانه سامانه های فضایی ساخته شد

به گزارش خبرنگاران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران گفت: نمونه های مهندسی تراسترهای تک پیشرانه و دوپیشرانه در پژوهشکده سامانه های حمل ونقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران ساخته شده و آزمون های عملکردی را به خوبی پشت سر گذاشته اند.

1 تیر 1399

کار هایی که رانندگان را به مرگ نزدیک می نماید

عادت های رانندگی گاهی می توانند انقدر خطرناک باشند که یک رانندگی آرام و بدون استرس را تبدیل به یک حادثه تلخ نمایند.

31 خرداد 1399

ثبت نام 7.2 میلیون دانش آموز و 460 هزار معلم در شبکه شاد

طبق اعلام مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، تا به امروز 7.2 میلیون دانش آموز، 460 هزار معلم و 93 هزار مدیر مدرسه در شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) ثبت نام نموده اند.

31 خرداد 1399

آیفون SE بزرگتر رونمایی می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، جان پروسر یکی از کاربران توئیتر است که گزارش های جدید درباره محصولات اپل منتشر می کند. پس از آنکه گزارش های او درباره تاریخ رونمایی آیفون SE درست از آب درآمد، اکنون او ادعا می کند اپل احتمالا مشغول ساخت یک آیفون...

29 خرداد 1399

(ویدئو) ابعاد جدید از جدال فرکانسی؛ تعهد علی عسکری در ژنو!

همزمان با شیوع کرونا در کشور و ضرورت تقویت اینترنت و شبکه های تلفن همراه، جدالی تازه میان وزارت ارتباطات و صداوسیما به وجود آمده است. وزارت ارتباطات می گوید صداوسیما باید فرکانس های 700 و 800 مگاهرتز را آزاد کند و در اختیار این وزارت خانه قرار دهد. از طرف...

27 خرداد 1399

نهمین همایش چند جانبه کانت برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، کنفرانس خودمختاری (خودگردانی) نهمین همایش چند جانبه کانت در روزهای 23 تا 25 اکتبر 2020 در پکن - چین برگزار می گردد. محور کلی موضوعات فلسفه قرن 17/18، متافیزیک، فلسفه عمل، فلسفه قاره، فلسفه اروپا، اخلاق هنجاری، فلسفه اجتماعی و سیاسی، خشونت،...

25 خرداد 1399

آیا سفر زمینی به هند، خطرناک است؟

در دوران قدیم، جاده ای به نام جاده هیپی وجود داشت که گردشگران و تاجران را از اروپا، با عبور از ایران به هند می برد. جاده ای که سفر زمینی به هند از ایران را ممکن می کرد. به دلایل متعددی این جاده، امروزه از رونق افتاده است. با گسترش روز به روز صنعت گردشگری،...

24 خرداد 1399

روش موثر برای کاهش سکته مغزی در زنان

تحقیقات اخیر نشان می دهد زنان بالای 50 سال می توانند به یاری روش هایی ساده و مؤثر خود را از خطر سکته مغزی ایمن نگه دارند.

20 خرداد 1399

دانش اپیدمیولوژی ویروس کرونا باید در دانشگاه آزاد اسلامی فراوری گردد، معاونان آموزشی واحدها در خدمت برطرف مسائل دانشجویان باشند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ها وظیفه پاسخگویی به چالش های اجتماعی را برعهده دارند، گفت: امروز مردم و کشور بیش از هر زمان دیگر به فعالیت دانشگاه ها نیاز دارند.

19 خرداد 1399

آمریکا 48 ونتیلاتور کشور فقیر باربادوس را دزدید!، قابل توجه ترامپ: ایران به 10 کشور از جمله آلمان ونتیلاتور صادر می نماید

یکی از کاربران توئیتر نوشت: تکنولوژی ساخت دستگاه یاری تنفسی ونتیلاتور را ایران، آمریکا، ژاپن، آلمان، چین وروسیه دراختیار دارند. ایران قبل کرونا سالی 200دستگاه می ساخت که حالا به 3000 رسیده است.

12 خرداد 1399

13 سریال برای سرگرم شدن در روزهای کرونا؛ نتفلیکس و HBO به داد مردم می رسند

شبکه های مختلف پخش آنلاین در جهان از نتفلیکس گرفته تا FX جدول پخش برنامه هایشان را تغییر داده اند و سریال های مهم شان را برای روزهای کرونا روی آنتن می فرستند تا مردم را در روزهایی که باید در خانه بمانند تا زنجیره شیوع قطع شود، سرگرم کنند. برخی از سریال های...

4 خرداد 1399

دانشگاه علم و صنعت روزانه 120 لیتر مواد ضدعفونی کننده فراوری می نماید

دانشگاه علم و صنعت ایران در دو شیفت کاری روزانه 120 لیتر مواد ضدعفونی کننده فراوری می نماید؛ اما با بهبود فرایند، این ظرفیت در آینده نزدیک تا 400 لیتر در روز افزایش خواهد یافت.

4 خرداد 1399

احتکار و قاچاق ملزومات بهداشتی چه مجازاتی دارد؟

پژوهشگر و کارشناس مسائل حقوقی گفت: متأسفانه عده ای سودجو با استفاده از شرایط ایجادشده در کشور اقدام به احتکار و قاچاق ملزومات بهداشتی نموده اند که مجازات خبرنگارانن در قانون معین شده است.

3 خرداد 1399
تعداد: (144)