علم و تکنولوژی

کم تحرکی مانع دستیابی جامعە بە توسعە پایدار است

معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از چالش های مورد بحث در سراسر دنیا بحث کم تحرکی اعضای جامعە است.

18 آذر 1398

نمایندگان دانشگاه کنستانتین اسلواکی با ریاست دانشگاه مازندران دیدار و تبادل نظر کردند

نمایندگان دانشگاه کنستانتین واقع در شهر نیترا اسلواکی، به منظور عقد تفاهم نامه در مورد پروژه جهانی اراسموس پلاس، با کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران دیدار و تبادل نظر کردند.

16 آذر 1398

هوش مصنوعی شیوه رانندگی شما را تقلید می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، شرکت هیواندی سیستم کنترل کروز خودرو را با فناوری یادگیری ماشینی ترکیب نموده تا تجربه رانندگی را برای هر فرد شخصی سازی کند.

15 آذر 1398

رونمایی از ارز دیجیتال فیس بوک در 2020

این ارز همانند ارز های دیجیتالی همچون بیت کوین، قیمتی بی ثبات نخواهد داشت چرا که توسط ارز فیات کشور های مختلف همچون دلار امریکا، یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس و دلار سنگاپور پشتیبانی می گردد.

14 آذر 1398

خوابگاه های دانشجویی 9 هزار میلیارد ریال اعتبار احتیاج دارد ، شروع ساخت خوابگاه های دانشجویی جدید در 29 دانشگاه کشور

معاون وزیر علوم گفت: خوابگاه های دانشجویی کشور در زمینه نوسازی و ارتقای سطح کیفی به 9 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است

8 آذر 1398

بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان پیروز به بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق شدند.

5 آذر 1398

خطر وجود ذرات پلاستیکی در بعضی چای های کیسه ای

تحقیقات جدید دانشگاه مک گیل مونترآل در کانادا نشان داده است بعضی از انواع چای های کیسه ای که در فراوری کیسه های توری و کوچک آنها از مواد اولیه پلاستیکی استفاده می گردد، ممکن است میلیاردها ذره میکروپلاستیک را در فنجان شما بر جای بگذارند.

30 آبان 1398

شهر تاریخی تون مرکز تولیدات صنعتی جنوب خراسان

خبرنگاران : محمد اسماعیل اسماعیلی جلودار سرپرست هیأت باستانشناسی امروز شنبه با اعلام این خبر گفت:فصل اول کاوش لایه نگاری در ارگ تون شهر فردوس با هدف شناخت توالی فرهنگی آن با کاوش در دو گمانه ده در ده متری در شمال و جنوب آن به انتها رسید.

29 آبان 1398

چرا تهران را به اندازه تهران نمی شناسیم؟

هفته تهران (12 تا 18 مهر) فرصت مناسبی است تا آنالیز کنیم چرا فقط ابرشهر تهران را به ترافیک و آلودگی هوایش می شناسیم و با آنهمه جاذبه های تاریخی و طبیعی بی شمار، مقصد سفر حتی برای بیشتر پایتخت نشینان نیست.

28 آبان 1398

معتمدی: رشته کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر تأسیس می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امسال رشته جدید کسب وکار را راه اندازی خواهیم کرد به طوری که دانشجویان در قالب برنامه فوق العاده ای آموزش های مهارتی را پشت سر می گذارند.

27 آبان 1398

کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی فارس در راستای کیفی سازی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس با اشاره به کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی این استان از 50 به 20 مرکز، گفت: به دنبال ایجاد مراکز جدید با کیفیت هستیم.

24 آبان 1398

تحقق رؤیای کشاورزی مدرن با جذب کربن از هوا

به گزارش خبرنگاران، از مدتها پیش به جذب کربن از هوا به عنوان یکی از راههای مؤثر در جهت مقابله با گرمایش زمین و تغییرات جوی زمین نگاه می شد و حالا به نظر می رسد این ایده فاصله چندانی تا تبدیل شدن به یک واقعیت امیدوارکننده نداشته باشد.

24 آبان 1398

انتقال دانش فنی فراوری واکسن به کشورهای دنیا اسلام

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مصطفی قانعی با تشریح دستاوردهای علمی و پیروزیتهای این سازمان در عرصه های داخلی و خارجی گفت: در حال حاضر انستیتو پاستور 141 نفر عضو هیات علمی دارد و با این تعداد عضو در یک دوره 10 ساله در پایگاه ISI پیروز به انتشار 11.5 مقاله به ازای...

22 آبان 1398

نشست تحقیقاتی مزرعه انار در ساوه برگزار گردید

نشست تحقیقاتی مزرعه انار با موضوع موضوع انواع پوشش های سایبان بر کمیت و کیفیت میوه انار تحت نظارت پردیس تحقیقات و آموزش انار ساوه و با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، با حضور باغداران انار شهرستان در در روستای قره چای برگزار گردید.

21 آبان 1398

بیمارستان صحرایی آماده ارائه خدمات پزشکی به زائران اربعین، چتر وای فای در مرز های خوزستان باز می گردد

در ایام اربعین حسینی، همه دست در دست یکدیگر برای رفاه حال زائران امام حسین (ع) خدمات ارائه می دهند تا زائران زیارتی با حضور قلب را تجربه نمایند.

20 آبان 1398

بازدید رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از پارک آزادگان و بوستان ولایت

رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، صبح امروز به همراه مدیرعامل و مسئولان سازمان بوستان ها و فضاهای سبز شهر تهران از ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز شهرداری تهران، پارک آزادگان و بوستان ولایت بازدید کرد.

17 آبان 1398

قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم

معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی نمایند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی دهیم.

16 آبان 1398

طعم لیموناد را به وسیله اینترنت ارسال کنید

پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور توانستند با موفقیت مزه و ظاهر لیموناد را با استفاده از الکترود در لیوان آب شبیه سازی نمایند.

15 آبان 1398

ثروتمندان حوزه آی تی از 9 کشور دنیا، بالاترین سقف سرمایه از آن بیل گیتس

به گزارش خبرنگاران، کشورهای متعددی در حوزه آی تی فعالیت داشته و توانسته اند نام برترین های این حوزه را به خود اختصاص دهند. بیل گیتس، لری الیسون و جف بزوس توانسته اند نام ثروتمندترین اشخاص حوزه آی تی را به خود اختصاص دهند. اما اشخاص دیگری نیز در سایر کشورها...

13 آبان 1398

مونتاژ مریخ نورد 2020 را تماشا کنید

دانشمندان در حال مونتاژ آخرین قطعات مریخ نورد 2020 در آزمایشگاه پیش رانش جت آژانس در پاسادنا، کالیفرنیا هستند.

11 آبان 1398
تعداد: (53)