اخبار صنعت

پرداخت 2800 میلیارد تومان از مطالبات گندمکاران تا 3 هفته آینده

یزدان سیف با حضور در غرفه خبرنگاران در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مورد کیفیت گندم فراوری داخلی به خبرنگاران گفت: گندم ایران از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و 42 درصد گندم خریداری شده، درجه یک و بیش از 30 درصد نیز گندم درجه دو به حساب...

16 آذر 1398

هوش مصنوعی شیوه رانندگی شما را تقلید می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، شرکت هیواندی سیستم کنترل کروز خودرو را با فناوری یادگیری ماشینی ترکیب نموده تا تجربه رانندگی را برای هر فرد شخصی سازی کند.

15 آذر 1398

آیا راه دیگری به جز انتقال آب دریای خزر وجود ندارد؟

در حالی که وزارت نیرو می گوید راهی به جز انتقال آب از دریای خزر برای جبران کم آبی فلات مرکزی وجود ندارد، یک استادیار ژئوشیمی زیست محیطی دریایی دانشگاه تهران ضمن انتقاد از تصمیم سازمان حفاظت محیط زیست برای موافقت با انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی گفت...

14 آذر 1398

پارس جنوبی جم- صنعت نفت آبادان؛ زردپوشان جنوبی به مصاف هم می روند

به گزارش خبرنگاران، مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور پس از وقفه 15 روزه امروز بار دیگر پیگیری خواهد شد و از هفته هفتم این مسابقات عصر امروز سه مسابقه در شهرهای مختلف برگزار می گردد.

12 آذر 1398

بهترین تورهای امروز،8 اسفند 1394

هر روز در بخش بهترین تورهای روز، برترین پیشنهادها را برای سفری خوش وبی دغدغه به کشورهای مختلف جهان پیش روی شما قرار می دهیم، به این امید که بتوانید بهترین تورها را با بهترین قیمت ها بیابید. با خبرنگاران همراه باشید.

11 آذر 1398

علت استعفای وزیر انرژی آمریکا تعیین شد

رییس جمهور آمریکا چند هفته پس از به راه افتادن شایعاتی درباره مهیا شدن ریک پری برای استعفا، انتها کناره گیری وزیر انرژی این کشور را تایید کرد.

10 آذر 1398

قیمت گوشت قرمز کاهش یافت

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، تنظیم و توزیع بازار وزارت صمت با بیان اینکه سیاست های دولت در تنظیم بازار گوشت منجر به کاهش قیمت ها در بازار شد، قیمت های جدید گوشت قرمز را اظهار داشت.

7 آذر 1398

وجود حشرات برای کشاورزی و اکوسیستم لازم است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، مطالعات اخیر نشان می دهد جمعیت حشرات به طور چشمگیری در بسیاری از نقاط دنیا در حال کاهش است. محققان می گویند عوامل مختلفی از جمله روش های کشاورزی تک کشتی و از دست دادن زیستگاه باعث به وجود...

7 آذر 1398

بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق

پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان پیروز به بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق شدند.

5 آذر 1398

هرمزگان قهرمان اولین دوره رقابت های کبدی ساحلی کارگران شد

تیم فولاد هرمزگان الف با برتری 46 بر 11 بر تیم قدرتمند گلستان جام قهرمانی نخستین دوره رقابت های کبدی ساحلی کارگران ایران را بالای سر برد.

5 آذر 1398

شهر تاریخی تون مرکز تولیدات صنعتی جنوب خراسان

خبرنگاران : محمد اسماعیل اسماعیلی جلودار سرپرست هیأت باستانشناسی امروز شنبه با اعلام این خبر گفت:فصل اول کاوش لایه نگاری در ارگ تون شهر فردوس با هدف شناخت توالی فرهنگی آن با کاوش در دو گمانه ده در ده متری در شمال و جنوب آن به انتها رسید.

29 آبان 1398

معتمدی: رشته کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر تأسیس می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امسال رشته جدید کسب وکار را راه اندازی خواهیم کرد به طوری که دانشجویان در قالب برنامه فوق العاده ای آموزش های مهارتی را پشت سر می گذارند.

27 آبان 1398

کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی فارس در راستای کیفی سازی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس با اشاره به کاهش تعداد مراکز علمی کاربردی این استان از 50 به 20 مرکز، گفت: به دنبال ایجاد مراکز جدید با کیفیت هستیم.

24 آبان 1398

تحقق رؤیای کشاورزی مدرن با جذب کربن از هوا

به گزارش خبرنگاران، از مدتها پیش به جذب کربن از هوا به عنوان یکی از راههای مؤثر در جهت مقابله با گرمایش زمین و تغییرات جوی زمین نگاه می شد و حالا به نظر می رسد این ایده فاصله چندانی تا تبدیل شدن به یک واقعیت امیدوارکننده نداشته باشد.

24 آبان 1398

نشست تحقیقاتی مزرعه انار در ساوه برگزار گردید

نشست تحقیقاتی مزرعه انار با موضوع موضوع انواع پوشش های سایبان بر کمیت و کیفیت میوه انار تحت نظارت پردیس تحقیقات و آموزش انار ساوه و با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، با حضور باغداران انار شهرستان در در روستای قره چای برگزار گردید.

21 آبان 1398

قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم

معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی نمایند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی دهیم.

16 آبان 1398

دستگاه های اجرایی کردستان مقررات را تمام و کمال اجرا می نمایند

استاندار کردستان، با انتقاد از بعضی دستگاه های اجرایی گفت: بعضی ادارات استان مقررات را سفت و سخت اجرا می نمایند در حالیکە ضرورت دارد در این بخش از خود انعطاف نشان دهند.

16 آبان 1398

اهمیت توافقنامه ایران و اوراسیا

ایران توافقنامه تجارت آزاد با اوراسیا را امضا نموده و از 5 آبان ماه این توافقنامه اجرایی می گردد.

14 آبان 1398

پیروزی صنعت نفت مقابل قشقایی

تیم صنعت نفت آبادان با پیروزی مقابل قشقایی شیراز به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی راه پیدا کرد.

12 آبان 1398

کرمان، واکنش بگوویچ به شعار طرفداران گل گهر: فراموش کردم 15 سال است که در لیگ برتر هستید!

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت که شاگردانش در دیدار مقابل صنعت نفت آبادان از فرصت های گلزنی شان استفاده نکرده اند. او همچنین به شعار طرفداران این تیم واکنش نشان داد.

9 آبان 1398
تعداد: (59)