مشکل بانک ها حل شد، پرداخت وام ودیعه مسکن تسریع می گردد

به گزارش آفتاب صبا، مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: با توجه به اینکه مشکل نرم افزاری بانک ها حل شده است امیدواریم از این به بعد پرداخت های تسهیلات اجاره مسکن, تسریع گردد.

مشکل بانک ها حل شد، پرداخت وام ودیعه مسکن تسریع می گردد

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش آفتاب صبا به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهرزاد دانشمندی افزود: مصوبات ستاد ملی کرونا حدود یک ماه پیش ابلاغ اما سامانه قابل نام نویسی برای این تسهیلات از حدود دو هفته پیش به بانک ها وصل شد.

وی ادامه داد: راهکارهایی برای بازپرداخت اقساط دیده شده که یکی از آنها این است که سود تسهیلات در هر ماه و اصل تسهیلات در آخر دوره گرفته گردد و اساساً چنین سیستمی در نرم افزار بانک ها تعریف نشده است بنابراین تا زمانی که این نرم افزار تعریف و پیاده سازی گردد در پذیرش متقاضی تأخیر می گردد بنابراین بدیهی است که پرداخت تسهیلات به کندی انجام گردد.

دانشمندی افزود: بر اساس آمارها، این نرم افزار در 13 بانک از 15 بانک نصب شده است و از حدود 18 هزار نفری که تا کنون در بانک ها پذیرش شده حدود 10 هزار و 270 نفر تسهیلات را گرفته اند و از آنجا که مشکل نرم افزاری بانک ها حل شد امیدواریم از این به بعد پرداخت ها تسریع گردد.

وی افزود: بر اساس مصوبات و دستورالعمل های مربوط، بانک ها موظف هستند همه مدارکی را که متقاضی در سامانه ثبت نموده است آنالیز نمایند و اگر خلاف است، بازگشت دهند.

دانشمندی افزود: متأسفانه مواردی دیده شده است که اشخاصی در سامانه به بانک ها معرفی شدند که دارای تسهیلات مسکن یا جعاله هستند یعنی سند ملکی و خانه دارند و با این حال می خواهند ودیعه اجاره مسکن را هم بگیرند.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی گفت: تا کنون 122 هزار نفر به بانک ها معرفی شدند با توجه به اینکه بانک های بیشتری پذیرش را آغاز نموده اند، از این به بعد، فرایند سریع تر خواهد شد.

وی افزود: گواهی های کسر از حقوق و گواهی کسر از مستمری خانواده های تحت پوشش کمیته امداد از جمله وثایق است و مستأجران کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد به اجاره نامه نیازی ندارند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 941

به "مشکل بانک ها حل شد، پرداخت وام ودیعه مسکن تسریع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل بانک ها حل شد، پرداخت وام ودیعه مسکن تسریع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید