گام دوم آبی ها پس از موفقیت در تبلیغات محیطی، استقلال در پی استفاده از حق محتوای تصویری

به گزارش آفتاب صبا، باشگاه استقلال در دومین گام خود در راستای حرفه ای شدن و پس از در اختیار گرفتن تبلیغات محیطی، در پی دریافت حقوق خود از تولید محتوای تصویری است.

گام دوم آبی ها پس از موفقیت در تبلیغات محیطی، استقلال در پی استفاده از حق محتوای تصویری

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، باشگاه استقلال پس از تغییرات مدیریتی و حضور مصطفی آجورلو در راستای حرفه ای شدن و دستیابی به برخی حقوق تجاری خود دست به کار شد. مسئله تبلیغات محیطی، تولید محتوا و در هدف گذاری بزرگتر، دستیابی به حق پخش تلویزیونی از اهداف معین شده در مدیریت تازه این باشگاه بود که تا به اینجای کار، موضوع تبلیغات محیطی به خاتمه رسیده و استقلال توانست به عنوان اولین باشگاه، اجرای تبلیغات محیطی را خودش به عهده بگیرد و این مسئله پس از سال ها از دست سازمان لیگ خارج شد.

حالا در گام دوم، باشگاه استقلال در تلاش است به حقوق خود در تولید محتوای تصویری غیر زنده مسابقات دست پیدا کند و در این راستا عزم خود را جزم کرده است.

پخش زنده مسابقات فوتبال در اختیار صدا و سیما بوده و در این خصوص دولت از طریق مجلس شورای اسلامی در پی تصویب بودجه ای برای پرداخت آن به ورزش و فوتبال است. در این خصوص نیز پس از مصوب شدن قوانین و توافق روی تقسیم بندی 50-50 حق پخش بین صدا و سیما و وزارت ورزش، دولت قبل لایحه ای را به کمیسیون تلفیق ارائه کرد که این عدد 70 به 30 به سود صدا و سیما بود که مورد موافقت کمیسیون تلفیق قرار نگرفت. با این حال مسئله حق پخش تلویزیونی از محل پخش زنده مسابقات، همچنان ادامه دارد و تا زمان تصویب نهایی آن، دست ورزش و به خصوص باشگاه های فوتبال به آن نمی رسد. در این بین باشگاه استقلال در پی رسیدن خود به حقوق دیگری در این زمینه است که مربوط به تولید محتوای تصویری غیر زنده می شود.

استقلال به صورت جدی رسیدن به درآمدهایش از محل تولید محتوای تصویری را دنبال می کند. در قرارداد استقلال با کارگزار 100 میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده از این محل در نظر گرفته که مربوط به پخش محتوای غیر زنده فعالیت های باشگاه از جمله تکرار صحنه های بازی در برنامه های مختلف، نشست های خبری، تمرینات، میکسدزون و موارد مشابه است.

این شیوه از درآمدزایی الگویی رایج در فوتبال دنیا محسوب می شود که بخشی از درآمدهای یک باشگاه فوتبال را تأمین می کند. بر مبنای این الگو، حق انحصاری پخش تصاویر محتوای غیر زنده فقط در اختیار باشگاه قرار می گیرد و همه رسانه ها اعم از صدا و سیما و دیگر رسانه ها مجازی و گروهی با دریافت مجوز و تعامل با باشگاه می توانند اقدام به پخش این تصاویر کنند. حق پخش اینترنتی زنده مسابقات هم از جمله مواردی است که باشگاه استقلال خواستار دریافت آن شده و در این زمینه تلاش می کند تا به حقوق خود برسد.

با توجه به تلاش باشگاه استقلال در این بخش، صدا و سیما می تواند پخش زنده مسابقات را از شبکه های مختلف انجام دهد، اما در بسترهای اینترنتی خود از جمله سایت و اپلیکیشن تلوبیون قادر به پخش این مسابقات نخواهد بود. در واقع حق پخش اینترنتی مسابقات در انحصار باشگاه استقلال قرار می گیرد که می تواند در این زمینه از اپلیکیشن ها، سایت ها یا صفحات مجازی خود استفاده کرده یا این حق خود را در بستر اینترنت برون سپاری کند تا به درآمدزایی در این زمینه برسد. در زمینه محتوای تصویری غیر زنده، باشگاه استقلال قرار است با سازمان صدا و سیما جلساتی را برگزار کند تا این زمینه تعامل و هکاری صورت بگیرد.

حالا باید دید استقلالی ها که در زمینه دریافت تبلیغات محیطی به پیروزیت رسیدند، در گام بعدی خود برای احقاق حق خود در ارتباط با محتوای تصویری غیر زنده هم پیروز خواهند بود یا نه. حقوقی که یک گام پیش از رسیدن به حق پخش تلویزیونی است و می تواند برای فوتبال، زمینه ساز درآمدهایی درخور توجه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1724

به "گام دوم آبی ها پس از موفقیت در تبلیغات محیطی، استقلال در پی استفاده از حق محتوای تصویری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام دوم آبی ها پس از موفقیت در تبلیغات محیطی، استقلال در پی استفاده از حق محتوای تصویری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید