محمد بن سلمان اعضای خانواده مشاور ولیعهد سابق را گروگان گرفت

به گزارش آفتاب صبا، منابع غربی اعلام کردند که بن سلمان در راستای اعمال فشار به سعد الجبری مشاور محمد بن نایف ولیعهد سابق این کشور، برای بازگشت از کانادا به عربستان، شماری از اعضای خانواده وی را بازداشت کرد.

محمد بن سلمان اعضای خانواده مشاور ولیعهد سابق را گروگان گرفت

به گزارش خبرنگاران از مهر، منابع غربی اعلام کردند که محمد بن سلمان در راستای اعمال فشار به سعد الجبری مشاور محمد بن نایف ولیعهد سابق این کشور، برای بازگشت از کانادا به عربستان، شماری از اعضای خانواده وی را بازداشت کرد.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش داد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با بازداشت شماری از اعضای خانواده مشاور ولیعهد سابق سعودی به دنبال بازگرداندن الجبری به عربستان است زیرا از افشای اطلاعات سری سخت هراس دارد.

این اقدام محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در راستای خاموش کردن مخالفان خود است.

سعد الجبری وزیر سابق سعودی و از نزدیکان محمد بن نایف ولیعهد سابق عربستان، در سال 2017 قبل از اینکه محمد بن نایف تحت اقامت اجباری قرار گرفته و بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان منصوب گردد، از این کشور فرار کرد.

وی پس از گذراندن مدت کوتاهی در آلمان، در تابستان 2017 به آمریکا رفته و مدتی در شهر بوستون ماند. وزیر سابق سعودی که در آمریکا احساس امنیت نمی کرد، در نوامبر 2017 تصمیم گرفت به کانادا برود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1026

به "محمد بن سلمان اعضای خانواده مشاور ولیعهد سابق را گروگان گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بن سلمان اعضای خانواده مشاور ولیعهد سابق را گروگان گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید