سناتور جمهوری خواه: درگیری نظامی با ایران، اشتباهی بزرگ خواهد بود

به گزارش آفتاب صبا، میت رامنی سناتور جمهوری خواه آمریکایی در اظهارنظری درباره ادعای دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، درباره هرگونه درگیری نظامی آمریکا با ایران هشدار داده است.

سناتور جمهوری خواه: درگیری نظامی با ایران، اشتباهی بزرگ خواهد بود

به گزارش گروه بین الملل آفتاب صبا، در ادامه اتهام زنی های مقام های آمریکایی درباره دست داشتن ایران در حمله روز شنبه به دو پالایشگاه بقیق و خریص عربستان سعودی، یک سناتور هم حزبی رئیس جمهور آمریکا هرگونه درگیری مستقیم نظامی این کشور با ایران را اشتباهی بزرگ خوانده است.

حمله 23 شهریورماه به پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در منطقه الشرقیه عربستان سعودی که سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت، یگان پهپادی یمن با 10 پهپاد آن را انجام داده، همچنان خبرساز است و حالا میت رامنی سناتور جمهوری خواه آمریکایی درباره این موضوع اظهارنظر نموده است.

رامنی نماینده مردم ایالت یوتا در مجلس سنای آمریکا در حالی به اظهارنظر درباره حمله روز شنبه پرداخته که اتهام زنی مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور به ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی و تاکید لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه بر حمله آمریکا به پالایشگاه های نفت ایران جنجال های زیادی ایجاد نموده است.

میت رامنی سناتور جمهوریخواه

میت رامنی در پیامی توییتری ادعای بی سند آمریکایی ها درباره نقش داشتن ایران در حمله روز شنبه یمنی ها را تکرار نموده اما هرگونه درگیری مستقیم نظامی این کشور با ایران را رد نموده است.

این سناتور جمهوری خواه نوشت: مداخله مستقیم ارتش آمریکا در پاسخ به حملات ایران به زیرساخت های نفتی سعودی، یک اشتباه بزرگ خواهد بود. ایالات متحده به فروش تسلیحات به عربستان سعودی ادامه داده است تا این کشور بتواند از خودش دفاع کند.

رامنی اضافه کرد: اگر عربستان سعودی به حملات ایران پاسخ دهد، ایالات متحده باید برای حمایت غیرمستقیم از این کشور آماده باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 170

به "سناتور جمهوری خواه: درگیری نظامی با ایران، اشتباهی بزرگ خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور جمهوری خواه: درگیری نظامی با ایران، اشتباهی بزرگ خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید