خبرنگاران ریابکوف: روسیه به کوشش نظامی آمریکا برای فزونی پاسخ می دهد

به گزارش آفتاب صبا، مسکو - خبرنگاران - معاون وزیر امور خارجه روسیه بار دیگر با انتقاد از آمریکا برای خروج از پیمان منع گسترش موشک های کوتاه و میانبرد، خاطرنشان کرد: مسکو به کوشش واشنگتن برای دست یابی به فزونی نظامی پاسخ مناسب خواهد داد.

خبرنگاران ریابکوف: روسیه به کوشش نظامی آمریکا برای فزونی پاسخ می دهد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش روز شنبه خبرنگاران، سرگئی ریابکوف در گفت وگو با شبکه تلویزیونی مجلس روسیه ادامه داد: متاسفانه شاهد هستیم که آمریکایی ها به هر شکلی بدنبال تضمین آزادی حداکثری در کنترل تسلیحات هستند.

ریابکوف در ادامه گفت: آمریکایی ها در این راه هر اقدامی را برای ایجاد فزونی نظامی ممکن می دانند و آن را موضوع اصولی خود قلمداد می نمایند.

وی با بیان اینکه واشنگتن در این زمینه هم به نتیجه نخواهد رسید، اضافه نمود: همیشه هر کنشی، واکنشی خواهد داشت و ما به دنیا بارها نشان داده ایم که قوی ترین تجهیزات را برای تضمین امنیت یک کشور در اختیار داریم بنابراین هیچ کس نباید در این زمینه شکی به خود راه دهد.

لازم به ذکر است مساله کنترل تسلیحات راهبردی، مهم ترین مساله مورد اختلاف روسیه و آمریکا است که بر روابط دو کشور سایه انداخته است.

در ماه اوت سال 2019 پس از خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد، روسیه نیز از آن خارج شد تا این پیمان که در دوره شوروی سابق بین دو کشور امضا گردد، لغو گردد.

دوره اعتبار پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت2 بین روسیه و آمریکا نیز در ماه فوریه سال 2021 به انتها می رسد و در حالی که مسکو بر تمدید آن اصرار دارد، واشنگتن تمایلی برای تمدید آن از خود نشان نمی دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 920

به "خبرنگاران ریابکوف: روسیه به کوشش نظامی آمریکا برای فزونی پاسخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ریابکوف: روسیه به کوشش نظامی آمریکا برای فزونی پاسخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید