توانمندی های صنعتی به چرخه فراوری می رسد

به گزارش آفتاب صبا، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، اینوتن عنوان یکی از برنامه های ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری و متولی اجرای چالش های نوآوری است.

توانمندی های صنعتی به چرخه فراوری می رسد

به تازگی نیز برای ارتقای ستاپ های آزمایشگاهی به تجهیزات تجاری این برنامه چالشی را راه اندازی نموده است. حمایت از ارتقا و تبدیل ستاپ های آزمایشگاهی برآمده از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی به تجهیز تجاری هدف از این چالش است که به دنبال توسعه و بومی سازی تجهیزات راهبردی حوزه فناوری نانو است.

پس می توان گفت این برنامه کوشش دارد تا به وسیله پیوند ایده ها و طرح های نوآورانه توانمندی های صنعتی حوزه فناوری نانو را به چرخه فراوری پیوند دهد.

اما تنها ستاپ های آزمایشگاهی در این چالش از حمایت برخوردار می شوند که در دو دسته تجهیزات فراوری نانومواد (نانوذره، نانوپودر، نانوساختار و …) و تجهیزات مشخصه یابی نانومواد (تجهیزاتی که برای مشخص اندازه، مرفولوژی، جنس و فاز جزو نانومتری نیز استفاده می شوند) قرار گیرند.

با این اقدام گام مهمی برای توسعه تجهیزات آزمایشگاهی حوزه فناوری نانو برداشته شده است. چرا که پیشرفت در این حوزه یکی از اولویت های کشور است که وجود تجهیزات و دستگاه های مورد احتیاج و ایجاد توانمندی برای ساخت از ضروریت های تحقق آن است. ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی نیز برای رسیدن به این هدف واحد تجهیزات ستاد را با رویکرد حمایت از ایده ها و طرح های ساخت تجهیزات و ماشین آلات مرتبط راه اندازی نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1247

به "توانمندی های صنعتی به چرخه فراوری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانمندی های صنعتی به چرخه فراوری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید