بلومبرگ: صادرات نفت ایران رو به افزایش است

به گزارش آفتاب صبا، تارنمای خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ نوشت که همزمان با افول کارزار فشار حداکثری دولت سابق آمریکا علیه ایران، صادرات نفت این کشور در حال افزایش است.

بلومبرگ: صادرات نفت ایران رو به افزایش است

به گزارش ایرنا، در بخشی از گزارش بلومبرگ آمده است: با توجه به اینکه کارزار حداکثری دولت پیشین آمریکا اکنون رو به خاتمه بوده، مشتریان نفت ایران ممکن است بیش از گذشته در صحنه حضور پیدا نمایند.

تحریم ها علیه نفت خام ایران همچنان تحت تحریم های آمریکاست و صادرات نفت ایران همچنان تنها بخش کوچکی از سطح صادرات سه سال پیش است.

اما همزمان با اینکه جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا به دنبال بازگشت به توافق هسته ای غرب با ایران است، شرکت هایی که بر فراوریات نفتی ایران نظارت دارند (پترو لجستیکس اس ای، شرکت کپلر و اس وی بی اینترنشنال ال ال سی) شاهد افزایش این فراوری بوده اند.

سارا وخشوری بنیانگذار و رئیس اس وی بی اینرنشنال ال ال سی در این رابطه گفت: افزایش میزان صادرات و فراوری را می توان به عنوان نتیجه پیش بینی رویکرد ملایم تر احتمالی بایدن در قبال ایران دانست.

اما سطح انتقال محموله های نفتی رو به افزایش بوده است. براساس اعلام پترو لجستیک، صادرات نفت ایران در دسامبر گذشته به بالاترین میزان از مارس گذشته رسید و انتظار می رود برای اولین بار از آوریل 2019، فراتر از 600 هزار بشکه در روز طی ماه جاری برود.

دانیل گربر مدیر اجرایی شرکت پترولجستیک در ژنو در این زمینه بیان کرد: با توجه به فضای سیاسی آرامتر از گذشته، خریداران چینی اطمینان بیشتری پیدا می نمایند که می توانند واردت بیشتری را از نفت ایران در دستورکار قرار دهند.

بلومبرگ نوشت: مسئله افزایش فراوری و صادرات نفت ایران به پیشرفت و موفقیت در روابط میان تهران- واشنگتن بستگی دارد و این در حالی است که آنتونی بلینکن فرد مورد نظر بایدن برای سمت وزیر خارجه آینده آمریکا در این زمینه گفته است که همچنان راه طولانی در پیش است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1257

به "بلومبرگ: صادرات نفت ایران رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلومبرگ: صادرات نفت ایران رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید