باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد

به گزارش آفتاب صبا، رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری گفت: باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان با هدف ارتقای صندلی رقابتی شرکت های برتر فعال در این حوزه راه اندازی شده است.

باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان، گفت: یکی از وظایف این مرکز تقویت توان صادراتی و توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق به وسیله ارائه خدمات متنوع است.

وی اضافه نمود: تا به امروز سیاست های حمایتی از شرکت های دانش بنیان از جنس ایجاد پلتفرم های ارائه خدمات مانند کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و صندوق توسعه صادرات و تبادل فناوری بود و هر شرکت می توانست با توجه به احتیاج و تشخیص خود از آیین نامه های موجود استفاده کند.

به گفته قلعه نوی، حضور پیروز شرکت ها در عرصه صادرات احتیاج به توسعه رویکرد ها و ارتقای برنامه های فعلی دارد. برنامه باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان گامی موثر در راستای اتخاذ رویکرد فعالانه و اختصاصی کردن حمایت ها در راستای تقویت توان صادراتی شرکت های برتر و منتخب خواهد بود.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: رقابت در حوزه محصولات با فناوری بالا در بازار های بین المللی به دلیل وجود برند های معتبر و با سابقه، بسیار جدی و سخت است. به همین دلیل برای توسعه هرچه بیشتر صادرات محصولات با کیفیت و رقابتی، احتیاج به انتخاب شرکت های برتر و اتخاذ راهبرد دقیق در ارائه خدمات وجود دارد.

وی اضافه نمود: باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان به وسیله ارزیابی شرکت های دانش بنیان براساس شاخص هایی در سه مولفه فنی، زیرساخت های شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، اقدام به رتبه بندی و انتخاب شرکت های دانش بنیان صادراتی برتر نموده است و شرکت های صادراتی دانش بنیان را با توجه به نتایج ارزیابی ها در قالب شرکت های 5، 4 و 3 ستاره و مستعد تقسیم بندی می کند.

به گفته قلعه نوی، این برنامه با حمایت مرکز تعاملات بین المللی معاونت علمی ریاست جمهوری از یک سال قبل ارزیابی شرکت ها شروع شد. از جمله وظایف این باشگاه نیز شناسایی، انتخاب و توانمندسازی شرکت های برتر با قابلیت صادرات، انتخاب شرکت ها برای همراهی با مسئولان کشور در سفر های خارجی، ایجاد کنسرسیوم های تخصصی شرکت ها، برندسازی، تضمین کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات و جذب مشوق ها و حمایت ها برای تسهیل فرآیند ها است.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از یک هزار و 100 شرکت ارزیابی فنی و از میان آن ها 513 شرکت به صورت کامل ارزیابی شده اند و از این تعداد 4 شرکت در سطح 5 ستاره، 48 شرکت 4 ستاره و 227 شرکت رتبه 3 ستاره را اخذ کردند. 103 شرکت نیز جزء شرکت های مستعد شناسایی شدند.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: لیست سطح بندی شرکت ها به صورت دوره ای و براساس کوشش آن ها برای ارتقای صندلی خود به روزرسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1468

به "باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید