کرملین: صحبت از مهار روسیه در آستانه ملاقات پوتین- بایدن سازنده نیست

به گزارش آفتاب صبا، سخنگوی کرملین اظهار کرد،بیانیه های آمریکا در مورد لزوم مهار روسیه در آستانه ملاقات امروز (چهارشنبه) روسای جمهور دو کشور سازنده نیستند.

کرملین: صحبت از مهار روسیه در آستانه ملاقات پوتین- بایدن سازنده نیست

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون روسیه بیان نمود: ما همه این صحبتها که مسکو باید هزینه این چیز یا آن چیز را بدهد می شنویم. این حرف البته فضای کلی را پاک نمی کند اما بار دیگر من تکرار می کنم: علی رغم همه چیز، دو طرف، هم پوتین رئیس جمهور روسیه و هم بایدن رئیس جمهور آمریکا مایل به مصاحبه هستند.

این سخنگو توضیح داد، پوتین همیشه صراحتا خط قرمزهای روسیه را تشریح نموده است.

پسکوف گفت: پوتین همیشه در تشریح خط قرمزها برای روسیه به ویژه در ارتباط با چنین مصاحبهی سختی که امروز پیش روی ما است صریح بوده است.

سخنگوی کرملین بیان نمود، گفتمان آمریکا در آستانه نشست امروز رهبران آمریکا-روسیه در شهر ژنو یک جنبه مثبت را اضافه نموده که در جریان مذاکرات بین ولادیمیر پوتین و جو بایدن در نظر گرفته خواهد شد.

پسکوف تاکید نمود:سیگنالهای روشن برای مسکو فرستاده شدند. در آستانه برگزاری مذاکرات آمریکا-روسیه گفتمان در حمایت از ضرورت مصاحبه به فضا اضافه شده که به طرزی اجتناب ناپذیر مثبت است و این جنبه مثبت البته از سوی رئیس جمهور لحاظ خواهد شد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید نمود، ولادیمیر پوتین جو بایدن در صورتی که لازم بدانند مصاحبهی رو در رو خواهند داشت اما سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در آغاز نشست امروز پای میز مذاکره حاضر خواهند بود.

پسکوف در ادامه مصاحبه اش به کانال یک تلویزیون روسیه بیان نمود: این فرمت پیشنهاد شده است. در واقعا آنها-دو رئیس جمهور، لاوروف، وزیر خارجه روسیه و وزیرخارجه آمریکا با یک مصاحبه دیدارشان را آغاز خواهند کرد. اما در ارتباط با سران دولت آنها سران دولت هستند. آنها اگر که لازم بدانند که رو در رو صحبت نمایند، رو در رو صحبت خواهند کرد.

سخنگوی کرملین اظهار کرد، مساله کنترل تسلیحات یک مساله پیچیده است که کلی تر از مساله روابط دوجانبه بین روسیه و آمریکا است و احتیاج فوری به مذاکرات جدید دارد.

پسکوف ادامه داد:ثبات راهبردی و کنترل تسلیحات مسائل بسیار ظریف و پیچیده ای هستند و در این مورد تا کنون موضوعی بوده که فراتر از چارچوب کاری روابط دوجانبه هستند.ثابت راهبردی به کل دنیا اعمال می گردد.

او گفت: با این حال معاهده استارت جدید تمدید شد و یک تصمیم سیاسی از سوی دولت بایدن وجود داشت. این یک حقیقت مثبت است. اما زمان رو به اتمام است و ضروری است که مذاکرات فورا آغاز شوند. مذاکرات سخت و بسیار پیچیده خواهند بود.

به گفته این سخنگوی کرملین، روسای جمهور آمریکا و روسیه مصمم هستند در مذاکرات امروزشان در شهر ژنو مشخص نمایند که چه زمان و در چارچوب کدام مکانیزمها این مذاکرات را به جریان خواهند انداخت.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1497

به "کرملین: صحبت از مهار روسیه در آستانه ملاقات پوتین- بایدن سازنده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: صحبت از مهار روسیه در آستانه ملاقات پوتین- بایدن سازنده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید