میانگین حقوق معلمان بیش از 4 میلیون است، مدرسه پر نشاط، پرسش رئیس جمهور از دانش آموزان

به گزارش آفتاب صبا، روحانی گفت: حقوق معلمان به طور متوسط در سال 92، یک میلیون و 300 هزار تومان بود و امروز 4 میلیون 100 هزار تومان شده است.

میانگین حقوق معلمان بیش از 4 میلیون است، مدرسه پر نشاط، پرسش رئیس جمهور از دانش آموزان

به گزارش خبرنگار ، مراسم نمادین آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مهر امروز با حضور رئیس جمهور در یکی از مدارس منطقه 18 شهر تهران برگزار شد.

آغاز مهر؛ عید نوروز علم و دانش

رئیس جمهور در این مراسم اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در آغازین روز تحصیلی سال تحصیلی جدید در جمع شما دانش آموزان عزیز هستم. آغاز مهر به عنوان عید نوروز علم و دانش و تحقیق و حرکت در جهت توسعه است.

او ادامه داد: برای ما امروز یک روز به یادماندنی است، هر سالی که وارد مدرسه می شوید، یک روز به یاد ماندنی خواهد بود، همچنین برای والدین که برای ثبت نام و آمادگی مدرسه تلاش می کنند، این روز مهم است.

رئیس جمهور گفت: در کنار تلاش معلمان و دولت امروز فکر می کنیم آن کمبودی که باید جبران شود، کدام است؟، همه تلاشمان این است وزارت آموزش و پرورش و بخش های مدیریتی همه آماده کار باشند و مکان درس و مدرسه به عنوان محیط آموزشی آماده شود. کاری که باید انجام دهیم، تامین فضای مدرسه و استخدام معلمان، تهیه بودجه آموزش و پرورش و پرداخت به موقع و معلمان خواهد بود.

نسخه آقای رئیس جمهور برای حل مسائل آموزش و پرورش

بودجه آموزش و پرورش سه برابر شده است

روحانی با اشاره به اینکه در آغاز دولت، بودجه آموزش و پرورش 15 هزار میلیارد تومان بود و امروز به 46 هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: بودجه آموزش و پرورش سه برابر شده است، حقوق معلمان به طور متوسط در سال 92، یک میلیون و 300 هزار تومان بود و امروز 4 میلیون 100 هزار تومان شده است، یعنی در طول 6 سال حقوق معلمان چهار برابر شده است، پس دولت در حد امکانات برای بهبود وضعیت معلمان تلاش کرده است.

او ادامه داد: در کنار دولت خانواده هستند که آرزوی آنها موفقیت دانش آموزان است، درس خوب خواندن و آماده شدن برای پله های ترقی در آینده و اینکه در آینده دانش آموزان بار مسئولیت بر دوش بگیرند.

روحانی خطاب به دانش آموزان با بیان اینکه شما نسل سوم انقلاب هستید و نسل اول و دوم کم کم بازنشسته می شوند، بیان نمود: این شما هستید که باید آینده کشور را بسازید، بی تردید خانواده ها به شما کمک می کنند و اگر مسئله ای در مدرسه دارید خانواده ها بدون تعارف با مسئولان آن را در میان بگذارند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بار اصلی آموزش بر دوش معلمان است، گفت: آنها آینده کشور را می سازند و این بوستان را برای آنکه عطر آن به مشام برسد، آماده می کنند، زحمات معلمان قابل جبران نیست، هم معلمان یابد برای دانش آموزان مانند پدر و مادر باشند و معلمان هم باید دانش آموزان را فرزندان خود بدانند.

باید محیط مدرسه برای دانش آموز لذت بخش باشد

او بیان نمود: معلمانی موفقی هستند که عشق به کار دارند، در کنار اینها آنچه برای کیفیت تحصیل مهم بوده این است که محیط مدرسه برای دانش آموز لذت بخش باشد، اگر به اول مهر نزدیک می شویم باید دید که اول مهر روز خوشحالی دانش آموزان بوده یا روز غم و اندوه است و این موضوع اساس محیط مدرسه محسوب می شود.

روحانی گفت: می خواهیم کاری کنیم که دانش آموز از اول شهریور در شوق رسیدن به مهر باشند و دانش آموز حس کند در آینده خودش معلم خوب، پزشک خوب و استاد دانشگاه خواهد شد.

پرسش مهر سال تحصیلی 99-98

رئیس جمهور با اشاره به پرسش مهر سال تحصیلی 99-98 خطاب به دانش آموزان گفت: آیا محیط مدرسه محیطی دلخواه و شاد و پرنشاط برای شما هست یا نه؟ محیط مدرسه از نظر شما چگونه است؟ اگر محیط مدرسه برای شما پر نشاط نیست بنویسید چیکار کنیم که مدرسه پر نشاط تر باشد؟ باید دولت و دانش آموزان چه کار کنند تا محیط مدرسه شاداب تر شود و در این محیط احساس رفاقت بیشتر باشد.

روحانی در بازدید کلاس های درس خطاب به دانش آموزان گفت: هر سوالی از معلم دارید باید احساس کنید این سوال مهم است و آن را با نشاط و اطمینان بپرسید چرا که اصل علم را همان پرسشگری می سازد؛ اگر شما فقط درس ها را حفظ کنید تا در امتحان نمره بیاورید اینها از ذهن می رود اما اگر یادگیری با بحث باشد، مطالب در ذهن باقی می ماند.

او بیان نمود: معلمان به دانش آموزان فرصت دهند تا دانش آموزان به راحتی سوال بپرسند و دانش آموز حس کند، وقتی وارد کلاس می شود معلم پناه دانش آموزان است.

رئیس جمهور گفت: امیدوارم سرانجام سال احساس شادی داشته باشید و با نمرات خوب سال تحصیلی را به سرانجام برسانید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 196

به "میانگین حقوق معلمان بیش از 4 میلیون است، مدرسه پر نشاط، پرسش رئیس جمهور از دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین حقوق معلمان بیش از 4 میلیون است، مدرسه پر نشاط، پرسش رئیس جمهور از دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید