ماهواره هاشیوع کرونا را کنترل می کنند

به گزارش آفتاب صبا، ماهواره های ناوبری بیدو در چین به این کشور کمک می کنند تا با دقت بسیار زیاد از فضا، در مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا مبارزه کند.

ماهواره هاشیوع کرونا را کنترل می کنند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آفتاب صبا به نقل از شینهوا، ماهواره های ناوبری بیدو در چین به این کشور کمک می کنند تا با دقت بسیار زیاد از فضا، در مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا مبارزه کند.

هنگامی که چین در حال ساختن دو بیمارستان برای مبتلایان به ویروس کرونادر ووهان بود، تجهیزات مستقر در ماهواره ای ناوبری بیدو خدمات موقعیت یابی دقیقی را ارائه دادند و به ساخت و ساز سرعت بخشیدند.

هواپیماهای بدون سرنشین مبتنی بر سیستم BDS نیز برای پاشش مواد ضد عفونی کننده استفاده شده است؛ پلیس در رویچانگ، استان جیانگشی شرقی از هواپیماهای بدون سرنشین به منظور گشت زنی در اماکن شلوغ برای جلوگیری از تماس فشرده بین مردم استفاده می کند.

سامانه ناوبری بِیدو یا سامانه ماهواره ای ناوبری بیدو (قطب نما) پروژه ای بوسیله چین برای توسعه سامانه ناوبری ماهواره ای مستقل است؛ نخستین سامانه بیدو که به طور رسمی سامانه آزمایشی ماهواره ای ناوبری بیدو یا بیدو-1 خوانده می شود، شامل سه ماهواره است.

وزارت حمل و نقل چین اطلاعات خدمات پیشگیری و حمل و نقل اپیدمی را به بیش از 6 میلیون وسیله نقلیه از طریق پایانه های BDS ارسال کرده و خدمات حمل و نقل مواد اورژانسی را به مناطقی که بیشتر از این اپیدمی متضرر شده اند، ارائه داده است.

طی دو سال گذشته، چین با موفقیت 28 ماهواره BDS-3 و دو ماهواره BDS-2 را به مدار فرستاده است؛ BDS-3 با بهره گیری از قابلیت های هوشمند و عملیاتی پیشرفته سیستم، خدمات پایدار و دقیقی را ارائه داده و دارای یک موقعیت یابی بهتر از پنج متر است.

چین برای تکمیل شبکه جهانی قصد دارد ماهواره های بیشتری را در ماه مارس و مه به مدار بفرستد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 604

به "ماهواره هاشیوع کرونا را کنترل می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهواره هاشیوع کرونا را کنترل می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید