قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم

به گزارش آفتاب صبا، معاون وزیر خارجه گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی نمایند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی دهیم.

قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم

به گزارش خبرنگاران از اهواز، حسن قشقاوی امروز در آیین افتتاح دفتر صدور ویزا الکترونیک در فرودگاه بین المللی اهواز ضمن بیان اینکه حضور در سرزمین پرافتخار و پاک خوزستان سبب افتخار است، گفت: استاندار خوزستان به صورت مکرر برای افتتاح این دفتر کوشش کردند.

وی اضافه کرد: البته حق اهواز و استان خوزستان این بود که این دفتر زودتر افتتاح می شد ولی شاید یکی از دلایلش، تا حدودی فعال نبودن پروازهای خارجی بود که به کمک خداوند از این به بعد تعداد پروازهای خارجی بیشتر خواهد شد.

معاون وزیر خارجه اعلام کرد: خداوند هر چه نعمت بود بر این استان داد اکنون این وظیفه ما مدیران است که از این گنج ها از جمله بنادر فعال، نفت، گاز و کشاورزی پر رونق بتوانیم استفاده کنیم.

وی در بیان داستانی در زمینه یکی از استان های شمالی، گفت: در برنامه ای خطاب به استاندار آن استان شمالی گفتم اگر روزی در قیامت خداوند شما و نخست وزیر دانمارک را احضار کند و بگوید هر چه به دانمارک دادم بهترش را به شما دادم چه می گویید!

قشقاوی در ادامه مطرح نمود: در آن موقع صادرات غیر نفتی و کشاورزی دانمارک 102 میلیارد دلار بود ولی در آن استان صادرات به نیم میلیارد دلار هم نرسیده بود. باید دید که تفاوت این دو رقم بشر ساخته است و چه چیز سبب این موضوع شده و ما کجای کار با آنها متفاوت هستیم.

وی با بیان اینکه ما دولتی ها و حکومتی ها باید در خدمت بخش خصوصی باشیم، ادامه داد: حتی امیرالمومنین(ع) نیز در نامه اشان به مالک اشتر به نوعی فرموده اند که دولتی ها هیچکاری نمی توانند نمایند و تجار می توانند سودآوری داشته باشند.

معاون وزیر خارجه توضیح داد: پیوند پیامبر(ص) و حضرت خدیجه(س) بر اساس امانت و زرنگی در تجارت بود و نیز ایشان عهد مضاربه بسته بودند که پس از آن همه را نیز در راه اسلام هدیه دادند بنابراین ما نیز باید سرمایه گذار زاهد باشیم.

وی اضافه کرد: باید بستر بیشتری برای پیشرفت و توسعه در خوزستان با ورود سرمایه گذاران خارجی ایجاد گردد وگرنه با این پیشرفت های گنجشکی اتفاق خاصی صورت نمی گیرد.

قشقاوی با اشاره به بحث ویزا الکترونیک گفت: به همه کشورها به جز 10 کشور از جمله آمریکا، انگلیس و کانادا که با ما خوب همکاری نمی نمایند به راحتی ویزای فرودگاهی نمی دهیم ولی اتباع 180 کشور دیگر می توانند با پاسپورت به اهواز آمده و همین جا ویزا بگیرند و نیازی نیست به کنسولگری ها و سفارتخانه ها بروند.

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه به دو صورت می توان ویزا را دریافت نمایند، شرح داد: با ورود به سایت مربوطه و درخواست ویزا 24 ساعت بعد کد رهگیری به فرد داده می گردد که پس از آن در اهواز صدور ویزای فرد 20 ثانیه زمان می برد همچنین راه دیگر این است که به اهواز بیاید و در همینجا درخواست ویزا دهد که این امر نیز در حدود نیم ساعت زمان می برد.

وی با اشاره به اینکه تا 90 روز ویزای گردشگری داده می گردد، اضافه کرد: تا 3 سال نیز می توان به سرمایه گذران ویزا داده گردد. ما می خواهیم که خوزستان را بین المللی کنیم که در این زمینه همه مسئولان همکاری کنید.

قشقاوی با بیان اینکه خیلی از توریست ها، توریست های تاریخی، علمی و پژوهشی هستند و از همه مهمتر توریست درمانی نیز داریم، اعلام کرد: خواهش می کنم با موضوع سازمان میراث فرهنگی استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین با همکاری اتاق بازرگانی و دفتر نمایندگی وزارت خارجه و با اشراف استانداری به سرعت توریست درمانی را راه اندازی کنید.

وی به ارائه ویزای درمانی اشاره نمود و ادامه داد: ما قیمت ویزا برای مریض و همراهانش را تا هر وقت که لازم باشد به صورت نصف قیمت می دهیم.

معاون وزیر خارجه مطرح نمود: نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی نیز برای هیئت های پارلمانی تورهای مدونی در نظر بگیرند تا آنها نیز به اهواز بیایند و به ظرفیت های خوزستان پی ببرند.

وی با بیان اینکه روابط دو جانبه جاده دو طرفه است، گفت: سفیرهای خارجی مقیم تهران افراد مهمی هستند بنابراین برای آمدن آنها و رایزن های اقتصادیشان به خوزستان برنامه ریزی کنید؛ آنها باید خوزستان با آن همه استعدادهایش را ببینند چرا که این امر برای جذب سرمایه گذار تاثیرگذار است.

قشقاوی اعلام کرد: شورای روابط خارجی استان خوزستان به ریاست استاندار خوزستان و دبیری رئیس نمایندگی وزارت خارجه با هدف برنامه ریزی و کسب راه چاره برای بین المللی کردن و معرفی خوزستان تشکیل گردد.

وی اضافه کرد: در خوزستان همایشی برای خوزستانی های سراسر دنیا برگزار گردد تا تبادل هایی در زمینه های مختلف انجام گردد و ببینیم برای زادگاهشان چه اقداماتی می توانند انجام دهند. اکثرا خوزستان را دوست دارند و می خواهند برای زادگاهشان خدمت نمایند.

معاون وزیر خارجه در ادامه اعلام کرد: این افراد باید شناخته گردد و نباید فکر کنیم که همه ضد انقلاب هستند؛ من به عنوان معاون امور ایرانیان و کنسولی وزیر در کنار پارلمانی قاطعانه می گویم که حداکثر اپوزیسیون جمهوری اسلامی در سراسر دنیا 3 تا 5 درصد است و اصلا بیش از 5 درصد مخالف جمهوری اسلامی نداریم اما منتقد ممکن است همانطور که در داخل نیز انتقاد زیاد داریم. اما اینکه بخواهد براندازی نمایند چنین چیزی نیست و اگر دستی به سر خیلی از آنها البته به جز منافقان و یک سری از جریانات مزدور و تجزیه طلب که کاری هم با آنها نداری، بکشیم عموما اینجوری نیست؛ ممکن است 4 تا انتقاد نمایند بنابراین باید بیایند تا واقعیت ها را ببینند.

وی با بیان اینکه عمر ما به سرعت می گذرد و معین نیست تا کی بر این سِمت باشیم، یادآور شد: خوزستان همه چیز دارد و به چیزی نیازی ندارد و همه نیازها را خداوند به این استان داده بنابراین مهم این است که ما از آن استفاده کنیم. ما باید کوشش کنیم تا به طور مثال اگر جوانمان کمی آنطرف تر از خلیج فارس رفت و فرودگاه آنجا را دید و با فرودگاه کشورش مقایسه کرد افسوس نخورد.

منبع: تسنیم
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 222

به "قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قشقاوی: به 10 کشور ویزای فرودگاهی نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید