ستاری: مشاغل سنتی در برابر تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده اند

به گزارش آفتاب صبا، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: مشاغل سنتی باید بدانند که 100 درصد در مقابل تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده هستند.

ستاری: مشاغل سنتی در برابر تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده اند

به گزارش آفتاب صبا، سورنا ستاری در نشست توسعه اقتصاد دانش بنیان و رونق تولید استان مرکزی اظهار کرد: حمایت ها و همدلی های بخش دولتی از فعالیت های اقتصادی باید در قالب برنامه های تسهیل گری باشد؛ چرا که اقتصاد با پول دولت به جایی نمی رسد.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی باید با سرمایه گذاری خود فعالیت اقتصادی را آغاز کند و دولت هم به میزان مشخص در قالب تسهیلات، این بخش را حمایت کند چون بخش خصوصی به سبب نگرانی از سرمایه گذاری خود تلاش لازم را به منظور حفظ این سرمایه انجام می دهد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری شرح داد: پارک های علم و فناوری هم باید به بخش خصوصی واگذار شده و از ظرفیت جوانان و نخبگان جوان در این جهت استفاده شود.

ستاری اعلام نمود: مشاغل سنتی باید بدانند که 100 درصد در مقابل تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده هستند در نتیجه باید در هر شرایطی به سمت نوآوری و به روزرسانی فرآیند تولید حرکت کنند. بخش خصوصی باید حمایت گر تحقیقات و پژوهش های علمی، فناوری و اقتصادی باشد. هر پژوهشی که با پول دولت در دانشگاه ها و مراکز علمی انجام شود هیچ محصولی را تولید نخواهد کرد. تعامل بخش دولتی و خصوصی می تواند در ایجاد محیط کسب و کار بسیار تأثیرگذار باشد.

ستاری اضافه کرد: در گذشته های دور و نزدیک تعدادی واحدهای بزرگ صنعتی با اعتبارات دولتی در کشور و به ویژه استان راه اندازی شده که امروز فعالیت خود را از دست داده اند و در صورتی که از نوآوری و فناوری به روز و ایده پردازی دور شده و غفلت کنند، نمی توانند در مقابل شرکت های کوچک استارتاپی برنده باشند و حرفی برای گفتن داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اضافه کرد: اقتصاد سنتی در راستای بقا و استفاده از ظرفیت های موجود خود باید به فکر تغییر فرآیند و روش تولید بوده و با استفاده از برنامه ریزی های مدون و کارشناسی از جوانان نخبه استفاده کند.

ستاری اعلام نمود: همدلی و همکاری بخش دولتی و بخش خصوصی با فعالیت های صنایع این استان به خوبی احساس می شود که این روند باید در کشور ادامه داشته باشد. باید به این نتیجه رسید که پول و خام فروشی کاری از پیش نمی برد و این انسان ها هستند که تحول جوامع را رقم می زنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 126

به "ستاری: مشاغل سنتی در برابر تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: مشاغل سنتی در برابر تفکر و ایده پردازی استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان بازنده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید