خانه تاریخی تقوی میزبان خلاق ها و فناوری های نرم شد

به گزارش آفتاب صبا، در سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به استان گلستان، خانه خلاق و نوآوری تقوی افتتاح شد تا زمینه برای جهانی شدن صنایع فرهنگی استان به کمک شرکت های خلاق شتاب بگیرد.

خانه تاریخی تقوی میزبان خلاق ها و فناوری های نرم شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، خانه تاریخی تقوی یکی از آثار تاریخی و میراث ماندگار فرهنگی استان گلستان است که امروز با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و با کمک شرکت های خلاق، به بستری نوآورانه برای توسعه صنایع فرهنگی تبدیل شده است.

ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با گروه های توانمند و خلاق و بر بستر این خانه، به محصول تبدیل شده است تا راهی برای ورود به بازار های داخلی و بین المللی پیدا می کند.

عمده واحد های مستقر در خانه خلاق و نوآوری تقوی، در اختیار دانش آموختگان حوزه علوم انسانی و گردشگری است که ایده های خود را در حوزه های مختلفی، چون فرهنگ، هنر، سرگرمی، اقتصاد دیجیتال و گردشگری به محصول تبدیل می کنند.

در این خانه خلاق و نوآوری، 11 واحد خلاق مستقر شده اند که در حوزه های موضوعی فناوری اطلاعات و ارتباطات، انیمیشن، بازی و سرگرمی، اقتصاد دیجیتال، معماری و شهرسازی، بسته بندی، دمنوش و عرقیجات، تولید محتوا و ارائه خدمات گردشگری، چوب و صنایع وابسته، گردشگری کشاورزی و صنایع وابسته فعالیت می کنند.

خانه تاریخی تقوی یکی از آثار ارزنده تاریخی در شهر گرگان و دارای پیشینه ای در دوره قاجار است که با حمایت ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بخش عمده ای از فضای آن بازسازی و بازسازی شده و به واحد های خلاق اختصاص یافته است.

این خانه تاریخی دارای مساحت 2000 متر مربع است که 900 متر مربع از آن به خانه خلاق و نوآوری اختصاص یافته است.

بازسازی، تغییر کاربری و تجهیز این خانه خلاق و نوآوری، با 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری کامل از طریق بخش خصوصی به بهره برداری رسیده و طی تفاهم نامه ای 4 جانبه با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گلستان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری گلستان و شرکت گردشگری پارسیان زمین برای استقرار شرکت های خلاق آماده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1685

به "خانه تاریخی تقوی میزبان خلاق ها و فناوری های نرم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه تاریخی تقوی میزبان خلاق ها و فناوری های نرم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید