در حمام آواز بخوانید

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - آواز خواندن زیر دوش و در حمام یکی از عادت های معمول در افراد است. شما در طی آن مجبور می شوید شش های خود را از هوا پر و خالی کنید، ضربان قلب تان افزایش می یابد و خون سریع تر در بدن به جریان می افتد که همه این عوامل فواید بسیاری برای سلامت جسمانی و روانی دارد.

در حمام آواز بخوانید

به گزارش خراسان، البته باید دقت کنید که آواز خواندن شما مزاحم دیگران و به ویژه همسایه ها و ضمناً باعث باز گذاشتن زیادی شیر آب نگردد. در ادامه چند دلیل برای شما می آوریم که نشان می دهد چگونه آواز خواندن در حمام به سلامت جسم و روح ما یاری می نماید.

تقویت عضلات گردن

زمانی که در حمام آواز می خوانید اکسیژن بیشتری وارد بدنتان می گردد اکسیژنی که با ورود به بدن شما علاوه بر تنفس بهتر در حمام باعث تقویت عضلات گردن، گلو، دهان و صورت می گردد.

موثر برای تنفس بهتر

آواز خواندن، عضلات اطراف شکم و قفسه سینه را درگیر و بدن با قرار دریافت در این شرایط توانایی خود را در مدیریت جریان هوا تقویت می نماید.

کاهش خروپف

یکی از جالب ترین فواید آواز خواندن در حمام کاهش خروپف است.متخصصان معتقدندآواز خواندن در حمام حنجره را تحریک می نماید و به این وسیله خروپف را به حداقل می رساند.

مفید برای مغز

آواز خواندن در حمام روی عملکرد مغز اثر مثبت دارد چرا که این عادت یکی از روش های تقویت مهارت حرکت و هماهنگی اعضای بدن محسوب می گردد.

کاهش استرس

یکی از مزایای مهم خواندن آواز در حمام تسکین درد و آرامش روحی است، تجویز متخصصان روان شناس برای کاهش استرس و دوری از غم و اندوه گاهی به آواز خواندن می رسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1397

به "در حمام آواز بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حمام آواز بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید