خبرنگاران نیویورک تایمز: بدترین ویژگی ترامپ، حمله به رسانه ها است

به گزارش آفتاب صبا، تهران - خبرنگاران - مقاله نویس سرویس رسانه روزنامه نیویورک تایمز و دبیر پیشین تارنمای خبری بازفید در گزارشی حملات رئیس جمهوری آمریکا و تعریف و تمجید مخاطبان را مهم ترین آسیب های متوجه رسانه ها در دوران ترامپ دانست.

خبرنگاران نیویورک تایمز: بدترین ویژگی ترامپ، حمله به رسانه ها است

بن اسمیت در مقاله ای که امروز در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد بدترین ویژگی خبرنگاری در عصر ترامپ را حملات وی به رسانه های آزاد و تعریف و تمجید خوانندگان از این رسانه ها دانست.

اسمیت نوشت: در زمانی که بیشترین فشارها روی رسانه های آزاد است ما را دچار وسوسه خطرناکی می کنید. وقتی بعضی از شما خوانندگانِ نگران از اوج دریافت ترامپ، از یک خبرنگار سیاسی و یا مجری تلویزیون قدردانی می کنید، در واقع با تحریک غرایض نفسانی، ما را دچار خودبزرگ بینی نموده و موجب می شوید تا خود را محور خبر دانسته و آنچه را که شما می پسندید گزارش دهیم.

آقای ترامپ تشخیص می دهد که رسانه تمایل دارد در دل خبر بدرخشد و کوشش می نماید تا از این میل بهره برداری نموده و روزنامه نگاری مهیج سیاسی را با کار سخت و افشاگرانه گزارشگری درآمیزد. وی نام رسانه ها را در برگه آرا انتخابات نوامبر(آبان) نگاشته و مسرور می گردد که علاوه بر بایدن با ان بی سی، سی ان ان، آتلانتیک و نیویورک تایمز نیز رقابت کند.

وقتی یکی از خبرنگاران سی ان ان در خصوص خشونت طرفداران ترامپ سؤالی پرسید، وی پاسخ داد که طرفداران شما به مردی در پورتلند شلیک کردند. انگار که آن خبرنگار مسئول شلیک مرگبار به یکی از طرفداران ترامپ بوده است.

اسمیت ترامپ را عامل قطبی شدن جامعه آمریکا دانست که سبب شده بسیاری از کسانی که از او متنفرند با شور تازه ای عاشق خبرنگاری و به خصوص اشکال دراماتیک آن شوند.

وی پیشنهاد کرد روزنامه نگاران دو ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توجه ویژه ای به حملات ترامپ به نهادهای دموکراتیک و تبیین تاکتیک های وی در این زمینه نمایند.

اسمیت نوشت: بهتر است که بر اقدام های خطرناکی مانند حمله به زیرساخت های رأی گیری یا اقدام های وزارت دادگستری علیه دشمنان سیاسی اش تمرکز کرد تا سخنان توهین آمیز ریاست جمهوری که پایانی ندارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1018

به "خبرنگاران نیویورک تایمز: بدترین ویژگی ترامپ، حمله به رسانه ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیویورک تایمز: بدترین ویژگی ترامپ، حمله به رسانه ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید