شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم

به گزارش آفتاب صبا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری گفت: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما دولت بایدن، آن را به ارث برد ه است.

شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم

به گزارش خبرنگاران، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: در گفت وگوهای در حال انجام در وین درباره برجام پیشرفت حاصل شده اما در نهایت، مذاکرات بیشتری پیش از آنکه توافقی بتواند به صورت رسمی حاصل شود، ضروری است.

وی که در کنفرانس خبری روزانه وزارت خارجه صحبت می کرد، اضافه کرد: همچنان جهت طولانی پیش روی مذاکرات واقع شده است اما به نظر می رسد توافق در میان مذاکره کنندگان قابل دستیابی است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: این عادلانه است که بگوییم پیشرفت هایی حاصل شده است. ما درک بهترین از چیزی که ما ممکن است نیاز داشته باشیم داریم و برآورد ما نیز این است که ایرانی ها حس بهتری از چیزی که باید برای از سرگرفتن پایبندی به برجام باید انجام دهند، دارند.

پرایس اضافه کرد: چالش های بزرگی باقی مانده و گفت وگوهای غیرمستقیم، قله دستیابی به موفقیت به شمار نمی آید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث بردیم و این در نتیجه چیزی است که هم آمریکا و ایران خود را از اقدامات مشخص شده در توافق هسته ای 2015 دور کردند.

آمریکا در اردیبهشت سال 1397 در دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق، به صورت یکطرفه از برنامه جامع اقدام مشترک که مورد تایید سازمان ملل بود خارج شد و پس از آن سیاست فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفت تا تهران را وادار کند توافقی که مورد نظر ترامپ است را بپذیرد.

ایران تا یک سال پس از خروج واشنگتن از برجام، همچنان به طور کامل به تعهدات خود بر اساس این توافق پایبند بود اما در حالی که اروپایی ها به ایران وعده داده بودند اقداماتی اتخاذ خواهند کرد که جبران خروج آمریکا از برجام باشد اما هیچگاه به تعهدات خود عمل نکردند.

سرانجام ایران پس از یک سال از خروج آمریکا از برجام، گام های جبرانی که در پاراگراف 36 متن برنامه جامع اقدام مشترک نیز به آن اشاره شده بود، اتخاذ کرد و تعدادی از فعالیت های هسته ای خود را که تحت برجام با محدودیت روبرو شده بود، از سر گرفت.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1447

به "شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کنونی با ایران بحرانی است که ما آن را به ارث برد ه ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید