خبرنگاران مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت آزمایش هسته ای را تصویب کرد

به گزارش آفتاب صبا، تهران- خبرنگاران- مجلس نمایندگان آمریکا قانونی را تصویب کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری این کشور را از انجام آزمایش هسته ای منع می نماید.

خبرنگاران مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت آزمایش هسته ای را تصویب کرد

به گزارش بامداد سه شنبه تارنمای هیل، این مصوبه که یکی از متمم های قانون اختیارت دفاع ملی است با 227 رأی موافق در مقابل 179 رأی مخالف به تصویب رسید.

این مصوبه تأمین بودجه برای انجام یا آماده شدن برای هرگونه آزمایش انفجار هسته ای را منع می نماید.

این متمم با مصوبه ای که سنا در این باره دارد، تضاد داشته و قبل از آنکه قانون اختیارات دفاع ملی به کاخ سفید فرستاده گردد، باید اختلاف سنا و مجلس نمایندگان در این باره حل و فصل گردد.

بر اساس مصوبه سنا که توسط تام کاتن سناتور جمهوریخواه ایالت آرکانزاس ارائه شد، دستکم 10 میلیون دلار برای عملی کردن پروژه های مرتبط با کاهش زمان لازم به منظور انجام آزمایش هسته ای تأمین خواهد شد.

آدام اسمیت رییس کمیته نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: ما نیازی به انجام آزمایش های هسته ای نداریم؛ نگرانی ما این است که سنا 10 میلیون دلار برای انجام این کار در لایحه دفاعی خود گنجانده است.

بحث انجام آزمایش های هسته ای در آمریکا پس از آن اوج گرفت که دولت دونالد ترامپ اوایل امسال میلادی طرح انجام این آزمایش ها به عنوان یک تاکتیک مذاکراتی در مقابل مسکو و پکن را عنوان کرد.

دولت ترامپ به دنبال یک توافق سه جانبه هسته ای با روسیه و چین است اما پکن از پیوستن به گفت وگوها در این باره خودداری نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 927

به "خبرنگاران مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت آزمایش هسته ای را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجلس نمایندگان آمریکا طرح ممنوعیت آزمایش هسته ای را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید