خبرنگاران لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه های روستایی

به گزارش آفتاب صبا، تهران- خبرنگاران- وزیر جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری کشور تاکید کرد.

خبرنگاران لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه های روستایی

به گزارش روز پنجشنبه سازمان مرکزی تعاونی روستایی ایران، کاظم خاوازی در نشست با مدیران اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های کشاورزی و روستایی و عشایری، تحقق کشاورزی قراردادی را راه چاره رفع مسائل تولید و بازار محصولات کشاورزی عنوان کرد.

وی اضافه نمود: مشارکت اتحادیه ها و تعاونی های کشاورزی، روستایی و عشایری در توسعه کشاورزی قراردادی در کشور ضروری است.

خاوازی بیان داشت: وزارت جهاد کشاورزی از همکاری اتحادیه ها، تعاونی ها و تشکل های بخش کشاورزی در موضوعات رفع موانع تولید و تامین و توزیع نهاده های مورد نیاز بخش کشاورزی استقبال می کند.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر آماده سازی بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی، خواستار مشارکت اتحادیه ها و تشکل های بخش کشاورزی برای تحقق این امر شد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ضرورت ارائه راه چاره برای حذف واسطه های غیرضروری در بازاررسانی محصولات کشاورزی، گفت: طرح روستا بازار به منظور عرضه عمده محصولات کشاورزی با همکاری استارت آپ های بخش کشاورزی به صورت آزمایشی به زودی در استان تهران آغاز می شود و در صورت مشارکت فعال اتحادیه ها و تعاونی های تولیدی، این طرح در سایر استان ها نیز اجرا خواهد شد.

وی، یکی از مسائل موجود را نبود اطلاعات و آمار دقیق برشمرد و گفت: باید بین تشکل ها و وزارت جهاد کشاورزی اعتماد دو طرفه باشد.

خاوازی همچنین تاکیدکرد: باید یک بسته سیاست گذاری صادرات بخش کشاورزی توسط اتحادیه های این بخش تهیه شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1035

به "خبرنگاران لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه های روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لزوم توسعه کشاورزی قراردادی با مشارکت اتحادیه های روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید