حرکت ارزنده آموزش و پرورش استثنایی یزد در امضای تفاهم نامه با 22 دستگاه

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در بخشی از چهارمین نشست شورای راهبری که با موضوع ارائه گزارش اداره آموزش و پرورش استثنایی استان یزد برگزار گردید، از حرکت ارزنده آموزش و پرورش استثنایی استان یزد در امضای تفاهم نامه با 22 دستگاه تقدیر کرد.

حرکت ارزنده آموزش و پرورش استثنایی یزد در امضای تفاهم نامه با 22 دستگاه

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آموزش وپرورش استثنایی، سید جواد حسینی در این نشست که با حضور اعضای شورای راهبری و حضور ویدئو کنفرانسی روسای ادارات استثنایی استان ها برگزار گردید، به دو موفقیت استان یزد اشاره نمود و گفت: آموزش و پرورش یزد چندین سال است که در حوزه رقابت کنکور در کشور اول است و سرانه فضای آموزشی در این استان بالای 8 متر است و جزء استان های برتر در سرانه فضای آموزشی است. در حوزه استثنایی تراکم دانش آموزی استان یزد 5.6 نفر است.

حسینی با بیان اینکه بزرگترین مدرسه جسمی حرکتی مشارکتی شهبازیان به زودی در این استان به بهره برداری خواهد رسید، گفت: برنامه توجه به دانش آموزان مرزی و دیرآموز که با همکاری معاونت آموزشی اداره کل استان یزد برگزار می گردد قابل تقدیر است.

معاون وزیر با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت در مواجهه با چالش کرونا سربلند بیرون آمد اظهار کرد: پیاده سازی اطلس یادگیری و خصوصا شبکه شاد اقدام بزرگی بود که توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شد.

وی ادامه داد: درصد اتصال دانش آموزان استثنایی استان یزد به شبکه شاد از میانگین کشوری بالاتر است و این نشان از حرکت ارزنده همه کارکنان آموزش و پرورش استثنایی این استان است.

معاون وزیر با بیان اینکه در امسال نهضت جهت یابی و حرکت جزء بسته های تحولی سازمان آموزش و پرورش استثنایی خواهد بود گفت: آموزش و پرورش استثنایی یزد در محور های نهضت زبان اشاره، خط بریل و مهارت چندگانه عملکرد خوبی در سال گذشته داشت.

وی اضافه کرد: عملکرد آموزش و پرورش استثنایی یزد در حوزه اجتماعی شدن بسیار خوب است و عقد 22 تفاهم نامه با نهاد ها و موسسات نشان از حرکت به سمت اجتماعی شدن است.

وی در خاتمه گفت: آموزش و پرورش استثنایی یزد در بسته مداخلات بهنگام طلایی، راه اندازی مرکز جامع خدمات آموزشی و توانبخشی، توسعه تعاونی های دانش آموزی و تامین سرویس ایاب و ذهاب مناسب سازی شده نیز عملکرد خوبی داشته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1470

به "حرکت ارزنده آموزش و پرورش استثنایی یزد در امضای تفاهم نامه با 22 دستگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت ارزنده آموزش و پرورش استثنایی یزد در امضای تفاهم نامه با 22 دستگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید