توسعه نخبه پروری و شناسایی نخبگان دانش آموزی توسط پژوهشگاه رویان

به گزارش آفتاب صبا، برای نخستین بار پژوهشگاه رویان ارائه آموزش و انتقال تجربیات را برای دانش آموزان و دانشجویان در برنامه خود قرار داد.

توسعه نخبه پروری و شناسایی نخبگان دانش آموزی توسط پژوهشگاه رویان

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

میثم جنگ خواه مدیر مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت پژوهشگاه رویان در گفت وگو با خبرنگار گفت: پژوهشگاه رویان از گذشته تا امروز در راستای اهداف آموزشی و پیرو رسالت علمی اجتماعی و در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی عموم مردم، دانشجویان، محققان و متخصصان کشور و ارائه خدمات تخصصی و درمانی قدم برداشته است.

او افزود: برای نخستین بار پژوهشگاه رویان ارائه آموزش و انتقال تجربیات را برای دانش آموزان و دانشجویان در برنامه خود قرار داد، به طوری که دانش آموزان اقشار ضعیف از پایه های اول و دوم متوسطه که علاقه مند به رشته هایی از قبیل جنین شناسی پایه، جنین شناسی پیشرفته، کشت سلول، کشت اختصاصی سلول های بنیادی و شناسایی سلول های سرطانی تحت آموزش هستند در کارگاه های پژوهشگاه آموزش توسط اساتید و محققان برجسته آموزش می بینند.

شایان ذکر است؛ از دانش آموزان 6 استان در این کارگاه آموزشی شرکت کرده اند و این برنامه ملی و بین المللی است تا رسالت حمایت و نگاه توسعه انتقال تجارب از پژوهشگاه رویان به نخبه های آینده انتقال داده شود.

مدیر مرکز آموزش های تخصصی کوتاه مدت پژوهشگاه رویان شرح داد: این مرکز متشکل از آزمایشگاه های عمومی، کشت سلول، بافت شناسی مولکولی، جنین شناسی - فلوسایتومتری - اتاق تمیز (Clean room) - اتاق جراحی حیوانات آزمایشگاهی تخصصی است تا دانش آموزان و دانشجویان مستعد را آموزش دهند. همچنین علاوه بر آن، پژوهشگاه رویان سعی دارد دانش آموزان نخبه های کوچک را در حوزه های مختلف علوم توانمند کند تا در جشنواره هایی همچون نوجوان خوارزمی، سیتا و همچنین المپیاد ها دست سازه و دستاورد های نوین را ارائه دهند.

او در ادامه گفت: دوره هایی مبتنی بر افزایش سطح آگاهی عموم مردم جهت پیشگیری و درمان دیابت، تاثیرات ورزش بر دیابت، پیشگیری از سرطان، آشنایی با ذخیره خون بند ناف، همچنین کاهش سطح ناباروری و مسائل ژنتیکی در نظر گرفته شده است تا به مردم جامعه ارائه داده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 421

به "توسعه نخبه پروری و شناسایی نخبگان دانش آموزی توسط پژوهشگاه رویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه نخبه پروری و شناسایی نخبگان دانش آموزی توسط پژوهشگاه رویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید