تخصیص منابع حاصل از واردات تلفن همراه به ساخت تولید گوشی های هوشمند داخلی

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - نمایندگان مردم در خانه ملت مقرر کردند تا منابع حاصل از واردات تلفن همراه به ساخت تولید گوشی های هوشمند داخلی و صنعت میکرو الکترونیک اختصاص یابد.

تخصیص منابع حاصل از واردات تلفن همراه به ساخت تولید گوشی های هوشمند داخلی

نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (یکشنبه 15 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با بندهای الحاقی 3 و 4 تبصره 7 این لایحه موافقت کردند.

براساس بند الحاقی 3 تبصره 7 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

- وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است نسبت به واگذاری مجوزهای معادن تعطیل در اختیار خود در قالب شرکت های سهامی عام طرح(پروژه) از طریق بازار سرمایه اقدام نماید.

همچنین شش ماه پس از اجرای این قانون مجوز کلیه معادن تعطیل که بیش از یک سال از تعطیلی آن ها می گذرد، به صورت اتوماتیک لغو می شود.

آئین نامه اجرای این بند ظرف یک ماه پس از ابلاغ این قانون با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید شورای عالی بورس تدوین و اجرایی می شود.

گزارش عملکرد این بند سه ماه پس از مهلت مقرر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور ارائه می شود.

براساس بند الحاقی 4 تبصره 7 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

- حقوق ورودی واردات گوشی های همراه(موبایل)ساخته شده خارجی بالای ششصد(600) دلار برابر دوازده درصد(12%) تعیین می شود.

کل منابع حاصل به وزارت صنعت، معدن و تجارت(صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته) به منظور حمایت از تولید گوشی های هوشمند داخلی و صنعت میکرو الکترونیک اختصاص می یابد.

آئین نامه اجرایی این بند از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1822

به "تخصیص منابع حاصل از واردات تلفن همراه به ساخت تولید گوشی های هوشمند داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص منابع حاصل از واردات تلفن همراه به ساخت تولید گوشی های هوشمند داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید