بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق

به گزارش آفتاب صبا، پژوهشگران یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان پیروز به بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق شدند.

بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق

به گزارش آفتاب صبا، مهندس علی اسماعیلی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: با کوشش های چندین ساله و حمایت های مادی و معنوی پارک علم و فناوری کرمان پیروز شدیم 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق را از طراحی تا ساخت بومی سازی و به بازار عرضه کنیم.

وی اضافه نمود: این محصولات شامل انواع فلومترهای الکترومغناطیسی (کنتورهای هوشمند)، انواع سطح سنج اولتراسنیک، باد سنج و تجهیزات ابزار دقیق جاده ای که قبلاً از کشورهای اروپایی نظیر سوئیس و آلمان با هزینه های بالا وارد کشور می شدند، است.

اسماعیلی اضافه نمود: محصولات دانش بنیان فراوری شده در این شرکت دانش بنیان با دارا بودن قیمت مناسب تر نسبت به نمونه خارجی، افزایش شاخصه های فنی است که مورد توجه صنایع داخلی نهاده شد و به سرعت جایگزین محصولات وارداتی شد.

وی تاکید نمود: بعضی از این نمونه ها مانند سنسورهای هوشمند تونل ها، برای اولین بار در ایران و خاورمیانه با کیفیت بهتر نسبت به نمونه های اروپایی فراوری شده است.

اسماعیلی راز این پیروزیت را تیم تحقیق و توسعه قوی با پشتکار فراوان خاطرنشان کرد و گفت: در حال حاضر تیم تحقیق و توسعه این شرکت با هشت نفر از بهترین نخبگان استان در حوزه مکانیک، الکترونیک، نرم افزار و بازرگانی دارای مدارک تحصیلی از لیسانس تا دکتری است.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم، مهندسی ابزار دقیق به طور گسترده به طراحی و کنترل سیستم های صنعتی نظیر سنسورها، ترانسمیترها، دستگاه های اندازه گیری و کنترل کننده های دما و مواد درون مخازن، می پردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 268

به "بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی 10 محصول فناورانه در حوزه ابزار دقیق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید