برداشت 350 هزار تن خاک صنعتی از معادن خراسان جنوبی

به گزارش آفتاب صبا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: سال جاری بیش از 350 هزار تن انواع خاک صنعتی از معادن برداشت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد رشد را نشان می دهد.

برداشت 350 هزار تن خاک صنعتی از معادن خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگاران از بیرجند، جرجانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: 94 معدن در حوزه خاک های صنعتی در استان وجود دارد که ظرفیت استخراج سالانه از آن ها یک میلیون تن است و این میزان در هفت ماه سال جاری برداشت شد.

وی گفت: 32 میلیون تن ذخیره قطعی انواع خاک صنعتی در معادن خراسان جنوبی وجود دارد.

جرجانی سرمایه گذاری اولیه در این معادن را بیش از یک هزار و 906 میلیارد ریال اظهار داشت و گفت: 525 نفر در این معادن به صورت مستقیم مشغول به کار هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 50 درصد معادن خاک صنعتی خراسان جنوبی در شهرستان طبس قرار گرفته است گفت: معادن خاک استان شامل خاک های صنعتی، خاک نسوز، خاک سرخ و کائولن است.

جرجانی با اشاره به اینکه خاک های صنعتی بیشتر در داخل استان فرآوری و خوراک کارخانه های کاشی و سرامیک می گردد گفت: مازاد خاک های صنعتی نیز به استان های همجوار ارسال می گردد.

وی خراسان جنوبی را در صنعت کاشی و سرامیک کشور پیشرو دانست و گفت: اولویت سازمان صمت در این حوزه ایجاد و توسعه واحد های فرآوری از جمله کاشی و سرامیک است که قدم های مثبتی نیز در این خصوص برداشته شده است.

براساس آخرین آمار رسمی از مجموع مواد معدنی شناخته شده در ایران، خراسان جنوبی با توجه به ساختار زمین شناسی از ذخایر غنی با حدود 50 نوع ماده معدنی برخوردار است.

این استان با دارا بودن 698 معدن و ذخیره قطعی حدود هفت میلیارد تن و اشتغال بیش از 13 هزار نفر در این بخش یکی از پنج استان معدنی کشور محسوب می گردد.

انتهای پیغام / ط ا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1738

به "برداشت 350 هزار تن خاک صنعتی از معادن خراسان جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برداشت 350 هزار تن خاک صنعتی از معادن خراسان جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید