بالاترین مقام نظامی آمریکا به خاطر این تصویر استعفا می دهد، عکس

به گزارش آفتاب صبا، فارس نوشت:رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا به دنبال حضورش در کنار رئیس جمهور برای دریافت یک عکس یادگاری جنجالی همزمان با سرکوب معترضان در واشنگتن، به فکر استعفا افتاد.

بالاترین مقام نظامی آمریکا به خاطر این تصویر استعفا می دهد، عکس

طبق گزارش رسانه آمریکایی ژنرال مارک میلی عالی ترین مقام ارتش این کشور به دلیل ناخرسندی از حضورش در کنار دونالد ترامپ در جریان عکس یادگاری او در مقابل کلیسای سنت جانز، با معتمدانش درباره استعفا صحبت کرده است.

ان بی سی نیوز خبر داد، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا به دنبال حضورش در کنار دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در جریان یک بازدید جنجالی از کلیسای میدان لافایت در واشنگتن، درباره استعفا صحبت کرد.

سه مقام دفاعی آمریکایی به این رسانه خبر دادند، عالی ترین مقام ارتش آمریکا به دلیل انتقادها درباره سرکوب معترضان در مقابل کاخ سفید به منظور پاکسازی منطقه برای ترامپ جهت دریافت عکس یادگاری جنجالی او با یک انجیل مقابل کلیسا، با چندین نفر از معتمدان و نزدیکانش درباره استعفا دادن مشورت کرد.

پیش از این انتقادهای شدیدی از عکس یادگاری جنجالی ترامپ در مقابل کلیسای سنت جانز واشنگتن دی سی شده و از حضور رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در این بازدید هم انتقاد شده بود. برخی از چهره های ارشد سابق ارتش این کشور شامل روسای پیشین ستاد مشترک نیروهای مسلح هم از سرکوب معترضان و استفاده از قوای نظامی علیه معترضان و مواضع ترامپ به شدت انتقاد کرده بودند.

ژنرال مارک میلی اخیرا در یک سخنرانی از حضورش در کنار ترامپ به منظور بازدید جنجالی رئیس جمهور از و دریافت عکس یادگاری عذرخواهی کرد.

حضور مارک میلی در بازدید ترامپ از کلیسای سنت جانز

او خطاب به اعضای ارتش آمریکا گفت: بسیاری از شما نتایج حضور هفته گذشته من در میدان لافیت را مشاهده کردید. (حضور من) سبب ایجاد یک بحث ملی درباره نقش ارتش در جامعه مدنی شد. من نباید آنجا حضور می یافتم. حضور من در آن لحظه و در آن موقعیت، باعث ایجاد یک درک از دخالت ارتش در سیاست داخلی شد. ... این موضوع اشتباهی بود که من از آن درس گرفتم و خالصانه امیدوارم که همه ما بتوانیم از آن درس بگیریم.

بنا بر گزارش ان بی سی نیوز، عذرخواهی میلی بعد از چندین روز پر تلاطم برای او به دنبال نشست جنجالی اول ژوئن در کاخ سفید بر سر استفاده از نظامیان ارتش برای سرکوب معترضان در آمریکا مطرح شد.

به گفته یک مقام ارشد آمریکایی، در این نشست که با حضور رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، وزیر دفاع، وزیر دادگستری و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا برگزار شد، ترامپ از اینکه گارد ملی در واشنگتن مستقر نشده اند، عصبانی بود.

به گفته این مقام که نخواست نامش فاش شود، پیام رئیس جمهور این بود که ما باید پایتخت را تحت کنترل در بیاوریم. (برای حصول به این هدف) چه کار می توانیم بکنیم؟ برای من مهم نیست اگر شما 10 هزار نیروی گارد ملی را اینجا بیاورید.

این مقام از طرح ایده استفاده از نیروهای ارتش آمریکا برای سرکوب کردن معترضان آمریکایی در این نشست خبر داد و گفت، مارک اسپر وزیر دفاع، مارک میلی رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و ویلیام بار وزیر دادگستری مخالفتشان را با این ایده اعلام کردند.

عکس یادگاری جنجالی ترامپ با انجیل

پیشتر روزنامه وال استریت ژورنال خبر داده بود، مخالفت اسپر با پیشنهاد ترامپ برای استفاده از نیروهای ارتش به منظور سرکوب معترضان، به حدی رئیس جمهور را خشمگین کرد که قصد داشت وزیر دفاعش را عزل کند.

به گفته سه مقام پنتاگون، میلی به شدت از این ایده برآشفت و توسل به نظامیان ارتش برای مابله با معترضان را خطرناک خواند و مشت خود را به نشانه تهدید تکان داد.

در گزارش ان بی سی نیوز جزئیات جالبی از حضور جنجالی وزیر دفاع و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در جریان بازدید ترامپ از کلیسای سنت جانز پایتخت و دریافت عکس یادگاری او با در دست داشتن انجیل اشاره شده است.

در گزارش آمده است: میلی نمی دانست که قرار است او برای دریافت یک عکس یادگاری به کلیسا برود و وقتی متوجه شد که این اتفاق دارد می افتد، او سعی کرد که در تصاویر و عکس ها نباشد اما بعدا فیلمی از قدم زدن او در خیابان های واشنگتن (به همراه ترامپ) منتشر شد.

سه مقام پنتاگون که نخواستند نامشان فاش شود به این رسانه خبر دادند، غروب همان روز میلی ساعت ها به مطالب شبکه های اجتماعی و رسانه ها نگاه کرد و دید که ده ها نفر از او به خاطر همراه شدن در این عکس یادگاری و قدم زدن او با یونیفرم جنگی در واشنگتن انتقاد کردند.

به گفته آنها، او حتی تا پاسی از شب مطالب شبکه های اجتماعی را خواند و همچنین با معتمدانش صحبت کرد و از آنها مشورت خواست و درباره اینکه آیا باید استعفا بدهد یا نه، رایزنی کرد.

انتشار گزارش ان بی سی نیوز درباره صحبت های میلی با معتمدان و نزدیکانش درباره احتمال بررسی استعفا، واکنش سخنگوی ریاست ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا را در پی داشت.

او به این رسانه گفت، صحبت ها بین رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح با معتمدان و مشاورانش، صحبت های خصوصی هستند و ما قرار نیست درباره آنها اظهارنظری کنیم.

ان بی سی نیوز به دنبال جنجال ها درباره احتمال استعفای رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا از کاخ سفید درباره این صحت و یا عدم صحت آن سوال کرد اما کاخ سفید به درخواست برای اظهارنظر پاسخی نداد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 918

به "بالاترین مقام نظامی آمریکا به خاطر این تصویر استعفا می دهد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین مقام نظامی آمریکا به خاطر این تصویر استعفا می دهد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید