بازگرداندن میل جنسی مثل روزهای اول آشنایی

به گزارش آفتاب صبا، بازگرداندن میل جنسی و جاذبه جنسی از دست رفته بین زن و شوهر با کوشش و آموزش های روحی-احساسی و تعهد زوج برای بهبود رابطه اشان امکان پذیر است.

بازگرداندن میل جنسی مثل روزهای اول آشنایی

برای زوج هایی که ازدواج نموده اند یکی از ترسناک ترین و وحشتناک ترین احساسات جهان این است که یک روز صبح کنار همسرشان از خواب بیدار شوند و در حالی که او خوابیده است به او نگاه نمایند و بفهمند دیگر برایشان جذاب نیست. در واقع این امکان وجود دارد که پس از گذشت سال ها از زندگی مشترک جاذبه جنسی بین زوج از بین برود ولی امکان بازگرداندن میل جنسی زوج به یکدیگر نیز وجود دارد. البته در یک رابطه سالم و پیروز می توان اجازه نداد که این جاذبه از بین برود.

آیا جاذبه جنسی پس از گذشت چندین سال از بین می رود؟

کم شدن جاذبه جنسی میان زن و شوهر، گرچه رایج و شایع است، هرگز به این معنی نیست که طبیعی است. به این بستگی دارد که چگونه از رابطه و ازدواج خود مراقبت کنید. دلیل ناپدید شدن جاذبه جنسی این است که رابطه زن و شوهر پیروز نبوده است. هنگامی که شما و همسرتان به لحاظ جسمانی، احساسی، عاطفی، فکری، عقلانی و معنوی با هم همخوان نیستید به لحاظ جنسی نیز همخوان نخواهید بود.

جاذبه جنسی در روابط و ازدواج یک شبه سرد نمی گردد. از دست رفتن شور و حرارت جنسی نتیجه سالها کتمان، انکار، نادیده انگاشتن و قرار ندادن ازدواج به عنوان اولویت اول زندگی، مطالبه نکردن خواسته ها و نیازها، حل و فصل نکردن مسایل و مسائل و درگیری ها، التیام ندادن خشم ها و انزجارها و نیاموختن روش ارتباطی صحیح برای پیروز شدن در عشق و ازدواج است.

این الگوها و عادت های رفتاری ناسالم باعث می شوند عاشق و معشوق پس از گذشت چند سال به دو هم اتاقی تبدیل شوند. باید به خاطر داشته باشید که اغلب موارد جاذبه جنسی هرگز از بین نمی رود بلکه زیر خروارها احساسات ابراز نشده و عادات بد و ناسالم مدفون می گردد.

روابط جنسی آیینه درونی شماست

روابط جنسی به راستی آیینه تمام نمای ماست. آیینه ای که افکار، روحیات و درون ما را به خودمان نشان می دهد. جاذبه جنسی نیز چیزی نیست جز بسامد انرژی های جسمانی، احساسی، عاطفی و معنوی شما و همسرتان. هر چه شباهت های بیشتری در سطوح یاد شده داشته باشید بسامد رابطه تان بیشتر و جاذبه جنسی که میان خود احساس می نماید شدیدتر خواهد بود.

هنگامی که شما و همسرتان در دو جهت متفاوت رشد می کنید از هم فاصله می گیرید و تفاهم میان شما به میزانی چشمگیر کاهش می یابد. در این گونه مواقع جاذبه جنسی نیز ناپدید خواهد شد. چنانچه رابطه شما و همسرتان بسامد اندکی دارد، هرگونه جذابیت جسمانی نسبت به یکدیگر را از دست خواهید داد.

آیا بازگرداندن میل جنسی از دست رفته امکان پذیر است؟

  • چنانچه هم زن و هم شوهر تصمیم بگیرند برای بهبود رابطه خود کاری نمایند و عشق و حرارت از دست رفته را به زندگی خود بازگردانند و با آموختن مهارت های جدید به طرزی فعالانه در تحقق این مهم شرکت جویند، حفظ جاذبه جنسی و یا بازگرداندن میل جنسی از دست رفته میسر می باشد.
  • چنانچه شما و همسرتان متعهد شوید برای پیروزیت رابطه و ازدواجتان هر کاری ضروری است انجام دهید و چنانچه هنوز در زمینه های دیگر زندگیتان تفاهم دارید، تسلیم نشوید. هرگز برای آغاز مجدد دیر نیست.
  • بنشینید و دستان همسرتان را بگیرید و به او بگویید که چقدر دلتان برای نزدیکی روحی احساسی و نیز جسمانی گذشته تنگ شده است. سپس بی آنکه او را سرزنش کنید به او بگویید که می خواهید به همراه شما در جهت تغییر رابطه کار و کوشش کند تا رابطه تان را از یک دوستی خواهر و برادری ساده به رابطه ای هیجان انگیز تبدیل کنید.
  • به او بگویید او نیز درست مانند شما شایسته برخورداری از عشق و محبت بیشتر است. هنگامی که هر دوی شما خود را متعهد سازید عشق ورزی و محبت را بیاموزید و مهارت های ارتباطی معرفی شده در سخنرانی ها و کتاب های مختلف را به کار ببندید، خواهید دید که به سطوح جدیدتر و بالاتر ارتباط، نزدیکی و صمیمیت و همین طور بازگرداندن میل جنسی بین یکدیگر دست خواهید یافت.
  • با کار و کوشش و آموزش های روحی - احساسی به طور کامل امکان پذیر است که شور و حرارت و کشش از دست رفته را بازگردانید و حتی به عشق و صمیمیت بیشتر برسید.

منبع: از باربارا بپرسید

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1087

به "بازگرداندن میل جنسی مثل روزهای اول آشنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگرداندن میل جنسی مثل روزهای اول آشنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید