الکاظمی حفاظت از 14 گذرگاه مرزی عراق را به ارتش واگذار کرد

به گزارش آفتاب صبا، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق روز شنبه در دستورالعملی، حفاظت از 14 گذرگاه مرزی زمینی و دریایی این کشور را به ارتش واگذار کرد.

الکاظمی حفاظت از 14 گذرگاه مرزی عراق را به ارتش واگذار کرد

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه ای گفت که بر اساس دستورالعمل نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح، این فرماندهی برای به دست دریافت کلیه گذرگاه های مرزی و اجرای قانون در آن ها با هدف مقابله با سوءاستفاده اقتصادی، فساد و اتلاف بیت المال، اعزام نیروهای امنیتی را به این گذرگاه ها شروع نموده است.

بر این اساس، شمار نیروهای امنیتی معین شده مطابق ماهیت و کارکرد هر گذرگاه مرزی خواهد بود و از این پس مسئولیت محافظت از همه خروجی مرزهای بر عهده ارتش عراق خواهد بود.

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک ادامه داد که گذرگاه های مرزی دریایی شامل ام قصر شاقتصادی، ام قصر جنوبی، ام قصر میانی و خور زبیر و زمینی متشکل از شلمچه، بدره، المندریه، صفوان، القائم، طرابل، الشیب، زرباتیه، ابوسفوس و آرار است.

بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق تاکید نمود: نیروهای ارتش حفاظت از گمرکات 10 گذرگاه زمینی و چهار مرز دریایی را برعهده خواهند گرفت و با هرگونه سوءاستفاده و از سوی هر فرد و گروه مقابله خواهند کرد.

عمر الوائلی مدیر گذرگاه های مرزی عراق چهارشنبه گذشته در بیانیه ای اعلام نموده بود که اقدام های جدی و قاطعانه ای برای اجرای قانون و کنترل همه گذرگاه های مرزی با هدف یاری به درآمدهای ملی و اقتصاد کشور از سوی دولت انجام خواهد شد.

الوائلی گفت که به همین منظور و با هدف یکپارچه سازی مدیریت گذرگاه های مرزی، نیروهایی از فرماندهی عملیات مشترک عراق، در گذرگاه مرزی مستقر می شوند.

الشمری فرمانده عملیات مشترک عراق نیز گفته بود که هدف اصلی از این برنامه، یکپارچه سازی مدیریت کنترل گذرگاه های مرزی، تامین امنیت و مبارزه با فساد است.

الکاظمی نخست وزیر عراق 21 تیر در سفر به گذرگاه های مرزی منذریه (خسروی) و مندلی (سومار) برای شرکت در آیین بازگشایی آنها، کنترل این دو معبر را به نیروهای ارتش و الحشد الشعبی واگذار نموده بود.

وی چند روز پیش تر کنترل گذرگاه های مرزی استان بصره را نیز به ارتش واگذار نموده بود. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 934

به "الکاظمی حفاظت از 14 گذرگاه مرزی عراق را به ارتش واگذار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی حفاظت از 14 گذرگاه مرزی عراق را به ارتش واگذار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید