اعلام آمادگی دوباره ترامپ برای توافق با ایران

به گزارش آفتاب صبا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک تجمع انتخاباتی بامداد یکشنبه (به وقت تهران) گفت آماده توافق سریع با ایران است.

اعلام آمادگی دوباره ترامپ برای توافق با ایران

به گزارش فارس، ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی در شهر تالسا در ایالت اوکلاهاما سخنرانی می کرد. این نخستین گردهمایی انتخاباتی او بعد از شیوع ویروس کرونا بود.

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد ایران و چین دوست دارند رقیب انتخاباتی او، جو بایدن در انتخابات به پیروزی برسد.

او همچنین مدعی شد که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به ایران پول نقد داده است.

او علی رغم جان باختن ده ها هزار نفر به دلیل شیوع بیماری کووید-19 (بیماری کروناویروس 2019) عملکرد خودش در مبارزه با این ویروس را فوق العاده توصیف کرد.

ترامپ گفت: ولی شما نمی شنوید که درباره کووید صحبت نمایند. اگر بخواهیم دقیق ترش را بگوییم می گردد کووید-19. ولی این اسم، نسبت به وقتی که به آن ویروس چینی بگوییم کار چندانی با چین ندارد.

دونالد ترامپ و برخی از مقام های دولت او بعد از شیوع کرونا در راستای استفاده تبلیغاتی از این بحران برای حمله به چین نام ویروس چینی را برای آن انتخاب نموده بودند.

در لحظه سخنرانی دونالد ترامپ در شهر تالسا 121980 نفر بر اثر شیوع کرونا جانشان را از دست داده اند. با وجود این، ترامپ گفت: و علی رغم این مسائل من کار فوق العاده ای [برای مهار کورنا]انجام داده ام.

رئیس جمهور آمریکا گفت که او در ماه ژانویه جلوی ورود تمامی شهروندان چین به آمریکا را گرفته است. او گفت که این اقدام سریع تر از آن چیزی که دیگران آن را انجام می دادند اجرا شده است. ترامپ گفت: ما جان صد ها هزار نفر را نجات دادیم، ولی آن ها (مخالفان) هرگز به این ها اشاره نمی نمایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اعتراف کرد که برای پایین آوردن آمار مبتلایان به کرونا به افرادش گفته که کمتر از مردم تست بگیرند.

او گفت: دریافت تست مثل شمشیر دو لبه است. وقتی شما بیشتر تست بگیرید مبتلایان بیشتری پیدا می کنید. به خاطر همین به افرادم گفتم: لطفاً کمتر تست بگیرید! ولی آن ها تست می گیرند، تست می گیرند، طوری که نمی دانیم چه خبر است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 876

به "اعلام آمادگی دوباره ترامپ برای توافق با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی دوباره ترامپ برای توافق با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید