وزیر کشور: ترامپ فرد مطمئنی برای گفت وگو نیست

به گزارش آفتاب صبا، وزیر کشور گفت: تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناسد، امکان گفت و گو با آن را نداریم.

وزیر کشور: ترامپ فرد مطمئنی برای گفت وگو نیست

به گزارش خبرنگاران، عبدالرضا رحمانی فضلی در این نشست که با حضور مسئولان دستگاه ها و نهادهای مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی و با مشارکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران سراسر استان مازندران برگزار گشت، با بیان اینکه در چارچوب قوانین بین المللی و احترام متقابل با کشورهای دنیا تعامل داریم، اضافه کرد: امروز برای تمام کشورهای دنیا مشخص شده است که رئیس جمهوری فعلی آمریکا قابل اطمینان نیست و وی نه تنها از برجام، بلکه از برخی دیگر از تعهدات بین المللی نیز خارج شده است.

وی گفت: رئیس جمهوری آمریکا نشان داد که به هیچ یک از تعهدات سازمان های بین المللی نیز متعهد نیست و نه تنها با جمهوری اسلامی ایران بلکه با برخی دیگر از کشورهای دنیا از جمله چین و روسیه نیز مشکل پیدا کرده است و مسائل را حتی به داخل کشورش نیز می کشاند. در چنین شرایطی با این رئیس جمهوری که آمریکا دارد، امکان گفت و گو وجود ندارد و برای تمام دنیا هم ثابت شده است که ترامپ فرد مطمئنی برای گفت و گو و تعهدات بین المللی نیست و در واقع خوی استکباری آمریکا برای تمام دنیا به اثبات رسیده است.

رحمانی فضلی در ادامه گفت: اگرچه ما با خوی استکباری آمریکا مشکل داریم ولی دشمنی ما با آن کشور ذاتی نیست و همان گونه که بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با دولت آمریکا مشکل داریم و با مردم آن کشور هیچ دشمنی نداریم. تا زمانی که آمریکا دست از خوی استکباری خود بر ندارد و نخواهد استقلال جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت بشناسد، امکان گفت و گو با آن را نداریم.

وزیر کشور با اشاره به اجماع همگانی نسبت به برجام در داخل کشور، شرح داد: به هر حال با برجام راهگشایی خوبی از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور ایجاد شد و شاهد رشد سرمایه گذاری و اقتصادی در کشور بودیم. با خروج آمریکا از برجام در پی بدعهدی رییس جمهوری فعلی آن کشور، اگرچه در ابتدا مسائل اقتصادی بویژه برای عموم مردم ایجاد شد ولی بعد از زمان اندکی توانستیم با حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و همکاری مردم و سایر نیروهای داخل نظام بر این مسائل فائق آییم و خط بطلان بر پیش بینی های بدبینانه در مورد آینده کشورمان بکشیم.

رحمانی فضلی ادامه داد: تجربه به ما ثابت کرده است که برای افزایش قدرت چانه زنی در دنیا باید در حوزه اقتصادی نیز همانند حوزه نظامی به توانمندی و به توان بازدارندگی برسیم و در این صورت می توانیم اهداف خود را در دنیا دنبال کنیم.

وزیر کشور با تشکر از همه تلاشگران عرصه مقابله با کرونا در استان مازندران که بخوبی با هدایت استاندار پیروز به مدیریت این بیماری شدند، گفت: صیانت از امنیت، معیشت و آزادی های قانونی مهم ترین محورهای خدمت همه مدیران در وزارت کشور باشد.

رحمانی فضلی در انتها از نحوه تعامل استاندار مازندران در راستای توسعه استان با دستگاه ها و دیگر قوا قدردانی کرد و گفت: کاهش چشمگیر آتش سوزی ها در مازندران موجب خرسندی اینجانب است.

در این نشست 20 دستگاه و نهاد به ارایه گزارش از اقدامات، برنامه ها و ارایه مسایل خود پرداختند.

مسایل بخش های مختلف حوزه های سیاسی، اجتماعی، امنیتی، انتظامی، قضایی، اقتصادی، عمرانی، برنامه و بودجه، گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت مطرح و گزارش مبسوطی از اقدامات حوزه مقابله با کرونا در استان به وزیر کشور ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 866

به "وزیر کشور: ترامپ فرد مطمئنی برای گفت وگو نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: ترامپ فرد مطمئنی برای گفت وگو نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید