اطلاعیه رسمی در خصوص بازگشت خاموشی ها

به گزارش آفتاب صبا، شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای از بروز خاموشی های پراکنده به دلیل افزایش مصرف برق در کشور خبر داد.

اطلاعیه رسمی در خصوص بازگشت خاموشی ها

به گزارش تسنیم، شرکت توانیر با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: در هفته جاری با افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه های برق آبی امکان جبران آن نیست.

متن این اطلاعیه بدین شرح است:

پیرو انتشار اطلاعیه شماره 1 صنعت برق در روز گذشته (16 مردادماه)، به اطلاع عموم هموطنان گرامی می رساند، امروز به دلیل افزایش مصرف برق، شاهد خاموشی های پراکنده ای در کشور بودیم.

از این رو همانگونه که در اطلاعیه پیشین هم نام شده بود، در هفته جاری با افزایش دمای هوا، مصرف برق افزایش قابل ملاحظه ای خواهد یافت که با توجه به محدودیت نیروگاه های برق آبی امکان جبران آن نیست؛ لذا از همه مشترکان گرامی به ویژه دربخش های صنعت، کشاورزی، خانگی و تجاری خواهشمند است به منظور جلوگیری از خاموشی های ناخواسته، نسبت به کاهش مصرف خود اقدام تا از قطع برق جلوگیری گردد.

راه چاره های ساده کاهش مصرف برق:

کاهش مصرف بار های سرمایشی از جمله تنظیم کولر های گازی روی 25 درجه و قرار دادن کولر های آبی روی دور کند (از آنجا که هم اکنون بیشترین میزان مصارف به بخش سرمایش اختصاص دارد، اجرای این راه چاره از طریق همه مشترکان می تواند به تنهایی همه کمبود برق کشور را برطرف نماید.)

کاهش روشنایی غیر ضروری و خاموش کردن حداقل یک لامپ اضافی (اجرای این راه چاره می تواند حداقل یکهزار مگاوات از مصرف برق کشور را کم کند)

عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات 12 تا 18 (اجرای این راه چاره می تواند فشار مضاعف بر شبکه را از بین ببرد)

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1562

به "اطلاعیه رسمی در خصوص بازگشت خاموشی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه رسمی در خصوص بازگشت خاموشی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید