ابلاغ اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران

به گزارش آفتاب صبا، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران را ابلاغ کرد.

ابلاغ اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران با امضای محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه مورخ 26 آبان 1400 و در راستای سیاست های دولت مبنی بر توانمندسازی و حمایت از شرکت های پیمانکار و ایجاد ظرفیت های شغلی نو به خصوص در پیمانکاران بخش خصوصی و کمک به ماندگاری آنها در شرایط سخت مالی و بیماری فراگیر کرونا و نیز بهره مندی مناسب از تجارب کاری شرکت های پیمانکاری قدیمی، با اصلاح برخی از مواد آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، منظور از کارکنان، اعضای هیأت مدیره، مدیر عامل و پرسنل امتیازآور شرکت هستند که لازم است جهت امتیازآوری، دارای حداقل 36 ماه سابقه کار مرتبط در 6 سال گذشته منتهی به درخواست صلاحیت، مستند به بیمه و یا روزنامه رسمی در فعالیت های مرتبط باشند. درخصوص کارکنان امتیازآور، لازم است حداقل سه ماه از سابقه کار مفید و مرتبط آنها منتهی به زمان تشخیص صلاحیت در شرکت متقاضی باشد.

برای شرکت هایی که برای نخستین بار درخواست تشخیص صلاحیت دارند و بالاترین پایه درخواستی آنها پایه 5 است، امتیاز کارکنان آنها، صرفاً از طریق مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره کسب می شود.

در مورد شرکت هایی که امتیاز تجمعی تجربه کاری آنها در 15 سال گذشته احراز نشود و سابقه قدمت شرکت بیش از 15 سال است، مشروط به اینکه هیات مدیره و سهامداران آن تغییر پیدا نکرده باشد، به ازای هر سال مازاد بر 15 سال در 30 سال گذشته، ضریب افزایشی 0/04 به امتیاز کار تجربی اضافه می شود. حداکثر ضریب افزایشی متعلقه ناشی از این تبصره در سرجمع امتیاز، 0/5 و فقط در یک رشته موثر خواهد بود.

همچنین در سال هایی که ضریب 2 /1 مندرج در رابطه 4 با ضریب میانه افزایش وزنی متناسب نباشد (بیش از 10 درصد تفاوت داشته باشد)، میانگین ضرایب تعدیل ابلاغ شده مربوط به آن سال کار شاخص در سال هایی که قرارداد در آن جاری بوده، جایگزین ضریب Pk شود.

گردش مالی، توان مالی جاری و توان مالی بلندمدت به میلیون ریال براساس یکی از اظهارنامه های مالیاتی چهارسال منتهی به زمان تشخیص صلاحیت شرکت که بالاترین امتیاز مالی بروزآوری شده را کسب کند، ملاک عمل است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1707

به "ابلاغ اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ اصلاحیه آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید