ابداع داروی ضدآلرژی جدید برای بچه ها

به گزارش آفتاب صبا، حساسیت به بادام زمینی و ترکیبات مشابه یکی از مسائل متداول در برخی بچه ها است که برای اولین بار یک داروی ضدآلرژی بلعیدنی مناسب برای حل این مشکل به تایید رسیده است.

ابداع داروی ضدآلرژی جدید برای بچه ها

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آفتاب صبا به نقل از نیواطلس، تا به امروز روش های مختلفی برای درمان حساسیت به بادام زمینی در بچه ها ابداع شده که هیچ یک موفقیت کامل نداشته، اما یک داروی جدید که به تایید سازمان غذا و داروی امریکا رسیده، امیدواری ها به حل این مشکل را افزایش داده است.

انتظار می رود این داروی ضدآلرژی و حساسیت تازه تا سال آینده به بازار بیاید، اما هنوز در مورد اینکه داروی یادشده تاثیری درازمدت دارد یا تنها برای مدت کوتاهی مشکل آلرژی بچه ها را حل می کند، تردیدهای جدی وجود دارد.

کار تولید داروی مذکور که Palforzia یا AR101 نام دارد از چند سال قبل آغاز شده و کار اصلی این دارو حساسیت زدایی از دهان است از طریق استفاده از برخی مواد خاص ضدآلرژی است. کپسول های این دارو حاوی نیم میلی گرم مواد حساسیت زدا خواهند بود که عوارض جانبی برای بچه ها ایجاد نمی کنند.

گفته می شود نمونه های دیگری از این دارو نیز ممکن است در آینده برای رفع آلرژی نوجوانان و حتی بزرگسالان تولید شود. در آزمایش هایی که بر روی داروی جدید اجرا شده، 83 درصد از مصرف کنندگان واکنش های مثبت از خود نشان داده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 166

به "ابداع داروی ضدآلرژی جدید برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابداع داروی ضدآلرژی جدید برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید