گودزیلا در برابر کونگ همچنان می تازد (باکس آفیس هفته)

به گزارش آفتاب صبا، فیلم گودزیلا در برابر کونگ در سومین هفته اکرانش کماکان با اقتدار صدر جدول باکس آفیس را در اختیار دارد.

گودزیلا در برابر کونگ همچنان می تازد (باکس آفیس هفته)

فیلم هیولایی و تخیلی گودزیلا در برار کنگ توانست مأموریت ناتمام انگاشته (Tenet) را با پیروزیت به پایان برساند و به کمپانی های عظیم فیلم سازی نشان دهد اکران فیلم های بلاکباستری حتی در دوران دنیاگیری کروناویروس هم می تواند سودآور باشد. در کنار پیروزیت تجاری این فیلم، واکسیناسیون کرونا در اغلب کشورهای دنیا آغاز شده و در نتیجه می توان انتظار داشت آرام آرام سینمادوستان دوباره با سالن ها آشتی نمایند و دیگر شاهد به تعویق افتادن تاریخ اکران فیلم های پرهزینه ای مثل زمانی برای مردن نیست و بیوه سیاه نباشیم.

کمپانی برادران وارنر از 19 روز قبل اکران گودزیلا در برابر کونگ را آغاز نموده و این فیلم 200 میلیون دلاری را به طور هم زمان به وسیله سرویس آنلاین HBO مکس هم در دسترس علاقه مندان قرار داده است. خوشبختانه استقبال سینمادوستان از گودزیلا در برابر کونگ حتی فراتر از انتظارات بوده و این فیلم طی سه هفته اخیر در چین، آمریکا، استرالیا و مکزیک به ترتیب 165.4، 80.5، 15.8 و 16.2 میلیون دلار فروخته است. در باکس آفیس موجو مجموع رقم فروش گودزیلا در برابر کونگ در بازارهای دنیای پس از 19 روز نمایش 390.2 میلیون دلار درج شده است.

فیلم گودزیلا در برابر کونگ همانند هفته قبل در آخر هفته گذشته هم کار چندان سختی برای صدرنشینی پیش رو نداشت و با 7.7 میلیون دلار فروش در سینماهای آمریکا، با وجود کاهش 44.5 درصدی فروش اش دوباره صدرنشین باکس آفیس شد.

تا به این ساعت در پایگاه IMDB بر اساس 66 هزار رأی امتیاز گودزیلا در برابر کونگ 6.7 از 10 است که نشان می دهد عموم فیلم بین ها از تماشای فیلم تا حدودی راضی بوده اند. در متاکریتیک هم 55 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 برای گودزیلا در برابر کونگ به ثبت رسیده که این امتیاز هم نشان از متوسط بودن فیلم دارد. ای. او. اسکات از نیویورک تایمز در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: گودزیلا در برابر کونگ یک فیلم مجلل و با عظمت است که ادعای چندانی ندارد و خیلی هم با اصالت نیست.

فیلم اکشن و مهیج هیچ کس (Nobody) مثل هفته گذشته با 2.5 میلیون دلار فروش در رتبه دوم قرار گرفته است. هیچ کس بر اساس فیلم نامه ای از دریک کولستاد ساخته شده و بازیگران اصلی آن باب ادنکیرک، کانی نیلسن و کریستوفر لوید هستند. هیچ کس در ابتدا قرار بود در تاریخ 24 مرداد 1399 (14 آگوست 2020) اکران گردد، اما به خاطر دنیاگیری کروناویروس نمایش آن تا اواخر اسفندماه گذشته به تعویق افتاد.

هیچ کس پس از 24 روز نمایش در مجموع، گیشه آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 34.5، 19.05 و 15.4 فروخته است. این فیلم درباره مردی ست که به یک زن که توسط چند مرد مورد اذیت و آزار قرار گرفته، یاری می نماید، اما این کار چندان به مذاق رییس یک گروه مافیایی و مواد فروش خوش نمی آید و اتفاقات داستان از اینجا آغاز می گردد. امتیاز هیچ کس در IMDB، متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 77 از 100، 63 از 100 و 81 از 100 است که نشان می دهد اگر به چنین آثار اکشن و هیجان انگیزی علاقه مند باشید، احتمالا از تماشای فیلم جدید ایلیا ویکتوروویچ نایشولر پشیمان نخواهید شد.

میزان فروش فیلم ترسناک نامقدس (The Unholy) به کارگردانی ایوان اسپیلوتوپولوس نسبت هفته قبل 14 درصد کاهش یافته و این فیلم فراطبیعی با 2.06 میلیون دلار فروش در صندلی سوم قرار گرفته است. نامقدس بر اساس رمان معبد نوشته جیمز هربرت ساخته شده و از میان بازیگران آن می توان به جفری دین مورگان، کیتی اسلتون، ویلیام سدلر، دیوگو مورگادو، کریکت براون و کری الویس اشاره نمود. در خلاصه داستان رسمی نامقدس آمده است: دختری کم شنوا با مریم مقدس دیدار می نماید و پس از آن می تواند به خوبی بشنود و صحبت کند و حتی بیماران را هم شفا دهد. در حالی که مردم برای دیدن معجزات این دختر سرازیر می شوند، اتفاقات شومی رقم می خورد و این پرسش به میان می آید که آیا دخترک توسط مریم مقدس شفا پیدا نموده یا پای موجودات شیطانی در میان است؟

نامقدس طی روزهای گذشته به طور میانگین در آمریکا در 2057 سالن نمایش داده شده و اکران آن در بازارهای بین المللی هم آغاز شده است. امتیاز این فیلم ترسناک در آی ام دی بی 52 از 100 است و در متاکریتیک هم بر اساس 15 نقد میانگین امتیاز 36 از 100 برای آن ثبت شده است. تنها نقد مثبت نامقدس مربوط به اوون گلیبرمن از ورایتی بوده و سایر منتقدان نگاهی متوسط یا ضعیف به آن داشته اند.

رایا و آخرین اژدها این هفته با فروشی 1.9 میلیون دلاری دوباره در مکان چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این انیمشین پس از 45 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 37.6 و 71.8 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را تا آخر هفته گذشته 109.5 میلیون دلار اعلام نموده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می نماید که میخواهد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر اودیسه وار از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران نموده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ دیدار می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

اغلب منتقدان و سینمادوستان از انیمیشن یارا و آخرین اژدها راضی بوده اند و در راتن تومیتوز بر اساس 218 آنالیز و در IMDb بر اساس 25 هزار رأی به ترتیب امتیازات 95 از 100 و 75 از 100 برای اثر جدید دیزنی ثبت شده است. برایان لوری در بخشی از یادداشت خود برای این انیمیشن آورده است: پیغام عمیق یارا و آخرین اژدها درباره تفرقه و بی اعتمادی است که یک امپراطوری افسانه ای را به کام نابودی می کشد.

فیلم لایو اکشن تام و جری کماکان فروش قابل قبولی دارد و این هفته با 1.09 میلیون دلار فروش و یک پله صعود در قیاس با هفته گذشته مکان پنجم جدول را تصاحب نموده است. مجموع فروش تام و جری پس از 52 روز نمایش 101.3 میلیون دلار اعلام شده که 42.5 میلیون دلار آن مربوط به سینماهای آمریکا و 58.8 میلیون دلار آن مربوط به بازارهای بین المللی است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی آغاز می گردد که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار گردد، اما دعواهای تام و جری در نخستین دیدارشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره نمود.

تا به این ساعت برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 آنالیز و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 آنالیز امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها آنالیز نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا بعضی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

استودیوی لاینزگیت فیلم علمی تخیلی سفرهای دریایی (Voyagers) را از 10 روز قبل در آمریکا روی پرده برده و این فیلم در آخر هفته گذشته با 790 هزار دلار فروش به رتبه ششم باکس آفیس رضایت داده است. داستان سفرهای دریایی به کارگردانی نیل برگر درباره چند فضانورد است که در یک مأموریت چند نسلی (همکارانی با سن های متقاوت) قرار دارند؛ آن ها رفته رفته به پارانویا (بدگُمانی) و جنون دچار می شوند و مرز واقعیت و خیال از میان برداشته می گردد. از بین بازیگران این فیلم می توان به لیلی رز ملودی دپ، کالین فارل و تای شرایدن اشاره نمود.

سفرهای دریایی چندان در جلب رضایت منتقدان و سینمادوستان پیروز نبوده و امتیازش در IMDB، راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 54 از 100، 27 از 100 و 44 از 100 است. اوون گلیبرمن منتقد ورایتی در بخشی از نقد خود آورده: سفرهای دریایی یک تریلر خوب درباره شیطان درون (خباثت ذاتی) بشر است، اما نکته سورپرایز نماینده و جالب چندانی در آن به چشم نمی خورد. حتی هنگامی که شخصیت ها به رهایی می رسند هم درام فیلم پیش فراینده نیست.

فیلم نوجوان پسند دختری که به معجزه اعتقاد دارد (The Girl Who Believes in Miracles) توانسته طی آخر هفته گذشته با نمایش در 1012 سالن به فروش 556 هزار دلاری در آمریکا برسد. این فیلم در نخستین روزهای نمایش اش تنها در 640 سالن روی پرده می رفت، اما استقبال خانواده های آمریکایی از آن موجب افزایش تعداد سالن های نمایش دهنده فیلم ریچ کورل شد. دختری که به معجزه اعتقاد دارد فعلا در کشورهای اروپایی و آسیایی روی پرده نرفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن پس از 17 روز اکران در آمریکا را 2 میلیون دلار اعلام نموده است. از میان بازیگران این فیلم می توان به اوستین جانسن در نقش اصلی، پیتر کایوتی، میرا سوروینو و کوین سوربو اشاره نمود.

بر خلاف بیشتر مردم سارا هاپکینز (با بازی اوستین جانسن) اعتقاد راسخی به خدا دارد و هنگامی که یک واعظ از معجزات شگفت انگیز ایمان و باورهای اعتقادی می گوید، سارا تصمیم می گیرد برای حل مسائل دست به دعا ببرد. با دعاهای سارا خیلی زود سایه بدبختی و بدبیاری از سر مردم شهر کنار می رود، اما واکنش رسانه ها و مردم زندگی این دختر خوش قلب را به سمت و سویی جدید و غیرقابل پیش بینی می برد.

بازار اکران فیلم های ترسناکِ متوسط در آمریکا طی ماه های اخیر داغ بوده و کمپانی نئون در زمین (In the Earth) را آخر هفته گذشته روی پرده برده و جدیدترین ساخته بن ویتلی با 505 هزار فروش در مکان هشتم باکس آفیس قرار گرفته است. در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده زمانی که یک ویروس کشنده دنیا را در برگرفته، یک دانشمند و همراه اش در اعماق جنگل به دنبال انجام مأموریتشان می فرایند، اما در شب سفر آن ها به اکتشافی وحشتناک در قلب تاریکی تبدیل شده و در میان جنگلی مرموز گرفتار می شوند.

در متاکریتیک برای فیلم در زمین تا به این ساعت 20 نقد و میانگین امتیاز 60 از 100 به ثبت رسیده است. تاشا رابینسون، منتقد پالیگان در بخشی از نقد خود برای این فیلم آورده است: در زمین یک نمایش همه جانبه از زندگی ایلیاتی، جنون، عصبانیت و مبارزه برای بقاست که با وجود روایت قابل پیش بینی اش به اثری ترسناک و هراس انگیز تبدیل می گردد.

فیلم درام تاریخی پِیک (The Courier) که با نام آیرون بارک هم شناخته می گردد با بازی بندیکت کامبربچ آخر هفته گذشته به طور متوسط با نمایش در 923 سالن 440 هزار دلار فروخته و مکان نهم باکس آفیس را از آن خود نموده است. پِیک از چند روز قبل در کشورهای اروپایی هم روی پرده رفته و این بازارها تا به امروز 2.8 میلیون دلار فروخته تا مجموع درآمد خود را به 8.3 میلیون دلار برساند.

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: گرویل وین، یک جاسوس برتانیایی است که در خلال جنگ سرد سعی دارد بحران موشکی کوبا را پایان دهد. تا به امروز بر اساس 143 آنالیز امتیاز قابل اعتنای 87 از 100 برای این فیلم در پایگاه راتن تومیتوز ثبت شده است.

غارنشینان: عصر جدید هفته گذشته فقط 304 هزار دلار فروخته و به صندلی دهم باکس آفیس بسنده نموده است. این انیمیشن که چند هفته صدرنشین باکس آفیس بود، به نظر باید با جدول پرفروش ها خداحافظی کند و با نمایش فیلم های جدید در آخر هفته پیش رو احتمالا از این پس قسمت دوم ماجراجویی غارنشینان را در جمع پرفروش ترین ها نخواهیم دید. اثر جدید یونیورسال پیکچرز و دریم ورکس پس از 145 روز نمایش به ترتیب در آمریکا و بازارهای دنیای 57 و 106.1 میلیون دلار فروخته و رقم درآمد کلی آن هم 163.2 میلیون دلار است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می نماید. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و پایان در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می نمایند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم نمایند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می گردد این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
گودزیلا در برابر کونگ

Godzilla vs. Kong

37.880.6
هیچکس

Nobody

42.519.03
نامقدس

The Unholy

32.059.5
یارا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

71.937.6
تام و جری

Tom and Jerry

81.142.5
سفرهای دریایی

Voyagers

20.72.5
دختری که به معجزه اعتقاد داشت

The Girl Who Believes in Miracles

30.52
در زمین

In the Earth

10.50.5
پِیک / آیرون باک

The Courier

50.45.5
غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

210.357.08

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1413

به "گودزیلا در برابر کونگ همچنان می تازد (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گودزیلا در برابر کونگ همچنان می تازد (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید