6 مکان از جاهای دیدنی ونیز را در یک روز ببینید

به گزارش آفتاب صبا، 6 مکان از جاهای دیدنی ونیز

در این مقاله از وب سایت خبرنگاران را شما را با 6 مکان از جاهای دیدنی ونیز ایتالیا آشنا خواهیم کرد که در یک سفر یک روزه می توانید از آنها بازدید کنید پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

6 مکان از جاهای دیدنی ونیز را در یک روز ببینید

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

یکی از شهرهای فوق العاده و بی نظیر ایتالیا ونیز است که دارای مناظر و چشم اندازهای فوق العاده گردشگری می باشد که پای هر گردشگری را به این منطقه باز نموده است. این شهر دارای جاهای دیدنی زیادی است که می توانید با سفرهای یک روزه به هر منطقه از زیبایی های ونیز لذت ببرید و خاطره ای به یاد ماندنی به جا بگذارید. شما می توانید با یک تور به مناظر دیدنی در جنوب کوه های آلپ بروید که به دولومیت مشهور هستند. در هر صورت شما در این مقاله با مقاصد مختلفی که دوست دارید در یک روز به آنجا سفر کنید آشنا می شوید. با خبرنگاران همراه باشید.

ونیز شهر فوق العاده ای است، اما ممکن است زمانی فرا برسد که گردشگر ها بخواهند در سفرشان تنوع ایجاد نمایند، حتی شده برای یک روز! هنگامی که بحث چند ساعت خارج شدن از ونیز به میان می آید، چند گزینه پیش رو داریم. همچنین می توانیم به سواحل جنوبی ایتالیا و به شهرهای کوچک با تاریخچه و زیبایی فوق العاده برسیم. در ادامه به خلاصه ای از بهترین سفرهای یک روزه از ونیز می پردازیم.

مختصری درباره کشور ایتالیا بدانید :

ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می باشد. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به شمار می آید.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا 60 میلیون و ششصد هزار نفر است و 91.6 درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. کشور ایتالیا آب و هوای معتدل فصلی دارد و آب و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان های داخلی تفاوت زیادی دارد.

دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار گرفته است که کامپیونه دیتالیا نامیده می شود.

رم ، پایتخت ایتالیا ، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ ، برای سده های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

عمده ایتالیایی ها رومی تبار هستند و زبان های رایج در ایتالیا هم تقریباً همگی شاخه هایی از زبان رومی بشمار می فرایند. با وجود اینکه زبان رسمی ایتالیا زبان ایتالیایی است اما زبان های پرگویشور دیگری در این کشور وجود دارند که حالتی نیمه رسمی و گاه محلی دارند

مذهب در ایتالیا : حاکمیت و اکثریت با مسیحیت کاتولیک است، ولی پروتستانها، یهودیها و مسلمانان (که اکثراً مهاجر هستند) نیز در این کشور زندگی می نمایند

آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب گردشگر به این کشور می باشد که امروزه یکی از گردشگری ترین کشورهای دنیا بشمار می آید.

رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای هنری هستند که برنامه هر بازدید نماینده ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می دهند

مرزهای این کشور 29321 کیلومتر است. که با کشورهای زیر مرز مشترک دارد:

  • اتریش: 430 کیلومتر
  • فرانسه: 488 کیلومتر
  • واتیکان: 3.2 کیلومتر (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار گرفته است)
  • سان مارینو: 39 کیلومتر (کشور سان مارینو در شمال ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار گرفته است)
  • اسلوونی: 232 کیلومتر
  • سوئیس: 740 کیلومتر

مقالات بیشتر درباره ایتالیا بخوانید :

کلیساهای قدیمی راونا

کلیساهای قدیمی راونا که قدمت بعضی از آنها به 1500 سال می رسد، دلیل بسیار خوبی برای یک سفر دو ساعته از ونیز است. این کلیساها دارای بعضی از بهترین موزاییک کاری های روم شرقی در اروپا است. بخش مرکزی شهر در میان عابران پیاده و دوچرخه سواران پرطرفدار است چرا که آنها می توانند اندکی مکث نمایند تا کلیسای باسیلیکا در سن ویتاله با موزاییک کاری های شگفت انگیز مانند صحنه های نقاشی های قدیمی؛ پیازا دل پوپولو، میدان اصلی شهر که قدمت آن به 1500 میلادی بازمی شود؛ بازار پوشیده رنگارنگ مارکاتو کوپرتو برای خرید خوراکی و ساختمان ماسلوم دِ گالیا پلاچیدیا با موزاییک کاری های فوق العاده را ببینند.

پادوآ قدیمی ترین شهر در شمال ایتالیا

ممکن است پادوآ ، سفری یک روزه از ونیز، قدیمی ترین شهر در شمال ایتالیا باشد که در قرن 12 پیش از میلاد توسط اهالی تروا کشف شده است. جدا از تاریخ، جذابیت اصلی این شهر کلیسای اسکرووِگنی، محل نقاشی های دیواری توسط جیوتو در سال های آخر زندگی اش است؛ این نقاشی های دیواری شاهکار نقاشی قرن 14 به شمار می فرایند. هنر حیرت انگیز، همچنین مجسمه اسب توسط دوناتلو را نیز می توان در باسیلیکا دِ سنت آنتونیو یافت که بازدیدنمایندگان را از سال 1831 به خود جلب می نماید.

شهر تاریخی و بین المللی ویچنزا

تنها 60 کیلومتر دورتر از ونیز شهر تاریخی و بین المللی ویچنزا قرار گرفته است. این شهر به معماری اش شناخته شده، مخصوصا ساختمان های آندرئا پالادیو که معمار چندین ساختمان از جمله تیاترو اولیمپیکو (مشهورترین اثرش) است. بازدیدنمایندگان می خواهند در بخش تاریخی شهر قدم بزنند و از موزه ها، گالری های هنری و میدان های شهر مانند پیازا دِی سیگنوری (که هم چنین توسط پالادیو طراحی شده است) دیدن نمایند. تنها کمی بیرون از شهر، ویلا روتوندا، مهم ترین بخش و تنها دلیل بازدید از ویچنزا، قرار گرفته است. این ساختمان که در سال 1591 و توسط پالادیو طراحی شده، دارای تمام ایده های انقلابی درون یک ساختمان است. داخل ساختمان با هماهنگی نمای بیرونی آن، حیرت انگیز است که توسط نقاشی های دیواری صحنه های طبیعی از زندگی روزمره مردم شهر تزیین شده است

شهر ورونا

بازدیدی کوتاه از شهر ورونا برای هواداران شکسپیر یک امر لازم است، چرا که داستان های رومئو و ژولیت، دو مرد ورونایی و رام کردن پتیاره در این شهر رخ داده اند. با این حال، محل هایی که به این داستان ها مربوط هستند، تحت پوشش کلیسای سن زنو ماگیوره قرار دارند که گردشگری ترین جاذبه ورونا است. جذابیت دیگر این شهر پونته اسکالیگرو است. پلی که در قرن یکم ساخته شده و پس از تخریبش در جنگ دنیای دوم، دوباره بازسازی شده است. با این حال، مشهورترین ساختمان در ورونا، میدان مسابقات است که یکی از عظیم ترین آمفی تئاترهای رومی بوده و با وجود نمای خارجی رو به تخریبش امروزه نیز کاربرد دارد. این ساختمان در قرن یکم میلادی به شکل بیضوی بنا شد، و سومین آمفی تئاتر عظیم دنیا است که در برابر گذر سال ها دوام آورده است. ورونا با ونیز 114 کیلومتر فاصله دارد و می توان به سادگی با ماشین و قطار به آنجا رسید.

شهر دولومیتس ، یکی از بلندترین نقاط آلپی

شهر دولومیتس به عنوان یکی از بلندترین نقاط آلپی اروپا شناخته شده است. با این که قله های قرمز رنگ دولومیتس بلندترین کوه های ایتالیا نیستند، اما به جرات می توان گفت که زیباترین آنها هستند. یکی از بهترین جاهای لذت بردن از آلپ، کورتینا دِ آمپزو است که میان افراد ثروتمند و دوستداران ورزش های زمستانی پرطرفدار است. فیلم پرطرفدار پلنگ صورتی در سال 1962 در این مکان فیلم برداری شد. دولومیتس هم چنین در میان طبیعت گردانی که می خواهند مسیرهای بسیار این منطقه را درنوردند، پرطرفدار است. چشم اندازهای فوق العاده این شهر تنها 160 کیلومتر دورتر از ونیز چشم به راه بازدیدنمایندگان هستند.

جزایر مردابی

مرداب ونیز پر از جزیره های زیبا است که شمالی ترین جزایر مانند مورانو ، بورانو و توروچلو از بقیه شهرت بیشتری دارند. مورانو برای صنعت شیشه سازی مشهور است که در آن بازدیدنمایندگان می توانند به تماشای مغازه ها و کارگاه های هنرمندان مشغول به کار را در کنار چندین کلیسای تاریخی بنشینند. بورانو جزیره ماهیگیران است که همچنین برای صنعت تورسازی و خانه های رنگارنگش نیز شناخته شده است. زمانی جزیره توروچلو از ونیز عظیم تر بود؛ اما امروزه جزیره ای آرام و سبز است که شهرت کلیساهای رومی اش مانند کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا شهرت دنیای دارند. این جزایر توسط اتوبوس دریایی به یکدیگر و ونیز متصل می شوند.

کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 769

به "6 مکان از جاهای دیدنی ونیز را در یک روز ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مکان از جاهای دیدنی ونیز را در یک روز ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید