شروع ثبت نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه

به گزارش آفتاب صبا، وزارت کار با ارسال پیامک به متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و آسیب دیده از کرونا از آنها دعوت نموده تا از روز دوشنبه (16 تیر ماه) به سامانه کارا مراجعه و برای دریافت وام کرونا ثبت نام نمایند.

شروع ثبت نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه

به گزارش ایسنا، ارسال پیامک دعوت متقاضیان تسهیلات کرونا که فاقد بیمه هستند از پنجشنبه گذشته شروع شده و همچنان که پیش از این معاونت اشتغال وزارت کار اعلام نموده بود طی مذاکرت صورت گرفته با دستگاههای مختلف، اطلاعات افراد شاغل و شرکت های فاقد بیمه مورد آنالیز و احصا قرار گرفته و مقرر شده لیست افرادی که هویت آنها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند، هرچه سریع تر ارائه گردد.

پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان مالی 14 رسته از 13 خرداد ماه اغاز شده است و مشمولیان برای دریافت وام به بانکها معرفی شده اند.طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت کار فرصت ثبت نام تا سرانجام ماه جاری همچنان باقی است و افراد با مراجعه به سامانه کارا می توانند برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت نام نمایند.

بر این اساس شرکت هایی که کد کارگاهی و شاغل بیمه شده داشته، از سال گذشته تا به امروز فعال بوده و نیروهای کار خود را تعدیل ننموده باشند مشمول دریافت تسهیلات حمایتی کرونا قرار می گیرند.این بنگاهها پس از تایید اطلاعات از سوی داده های تامین اجتماعی، توسط ستاد ملی کرونا برای پرداخت تسهیلات حمایتی انتخاب و معرفی می شوند.

با توجه به آنکه شرط پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا داشتن کد کارگاهی و شاغل بیمه شده است،امکان ثبت نام آن دسته کسب وکارهایی که فاقد کد بیمه پردازی بودند وجود نداشت و این امر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا موکول شد تا اینکه معاونت اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی طی روزهای اخیر از فراهم شدن امکان ثبت نام متقاضیان فاقد بیمه اطلاع داد و اظهار داشت که مشاغل و کسب وکارهای فاقد بیمه می توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال نمایند.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار در گفت وگو با ایسنا، اظها کرد: از روز پنجشنبه 12 تیرماه به متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و افراد شاغل در رسته های تایید شده پیامک ثبت نام ارسال شده و این افراد می توانند از دوشنبه همین هفته پس از ثبت نام به بانکهایی که خودشان در سامانه کارا انتخاب نموده اند مراجعه و تسهیلات مربوطه را دریافت نمایند.

وی گفت: در مورد افراد فاقد بیمه از تشکل ها و دستگاههای تخصصی درخواست نموده ایم که افراد را به ما معرفی نمایند تا از این طریق امکان راستی آزمایی وجود داشته باشد.به عنوان نمونه یک راننده تاکسی که بیمه ندارد ولی از سهمیه بنزین وزارت کشور استفاده می نماید و می توانیم اطمینان حاصل کنیم که به تایید وزارت کشور شاغل است، مشمول تسهیلات حمایتی کرونا قرار می گیرد.

به گفته معاون اشتغال وزیر کار تا به امروز 300 هزار نفر برای دریافت تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده و پرونده هایشان در شعب بانکی برقرار است و از روز دوشنبه با اضافه شدن گروه جدید به مشمولان دریافت تسهیلات کرونا، تشکیل پرونده در شعب بانکی و معرفی برای دریافت تسهیلات شروع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، طی آنالیز های صورت گرفته نزدیک به سه میلیون شاغل در 14 رسته منتخب قرار دارند که مشمول حمایتهای دولت می شوند و به منظور شناسایی این افراد با وزارتخانه ها و دستگاههای متعدد اعم از وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

برابر اعلام وزارت کار تا به امروز بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز هویت شده اند و پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان مشمول دریافت تسهیلات از صبح روز پنجشنبه 12 تیر ماه ارسال شده است.متقاضیان مشمول می توانند از پس فردا دوشنبه 16 تیرماه با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ثبت نام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 899

به "شروع ثبت نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید