3 واکسن دیگر کرونا در روسیه در حال ثبت است

به گزارش آفتاب صبا، وزیر بهداشت روسیه با اشاره به اینکه سه واکسن علیه ویروس کرونا در حال به ثبت رسیدن هستند، از شروع فرایند توزیع واکسن اسپوتنیک-5 به بعضی مراکز درمانی، برای شروع مرحله سوم آزمایشات بالینی آن اطلاع داد.

3 واکسن دیگر کرونا در روسیه در حال ثبت است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه شب گذشت، پنجشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی خاطرنشان کرد که سه واکسن دیگر علیه ویروس کرونا در این در حال به ثبت رسیدن است.

موراشکو شرح داد: سه واکسن دیگر هم اکنون در حال به ثبت رسیدن هستند. این واکسن ها نتیجه تحقیقات میهنی و خارجی است که البته فراوری آنها در روسیه انجام خواهد بود.

لازم به یادآوری است، نخستین واکسن دنیا علیه ویروس کرونا در تاریخ 11 آگوست (21 مرداد) در روسیه به ثبت رسید. این واکسن، مشابه نخستین ماهواره مصنوعی که در سال 1957 به فضا فرستاد شد، اسپوتنیک-5 نامگذاری شده است.

وزیر بهداشت در عین حال گفت: روسیه با فراوری واکسن، سلاحی ارزشمند برای مبارزه با عفونت کووید-19 بدست آورده است. و اکنون گردش همگانی این دارو در حال شروع شدن است و آزمایشات بالینی مرحله سوم، از جمله در بعضی کلینک های مسکو شروع شده است.

میخائیل موراشکو یادآور شد که توزیع واکسن اسپوتنیک-5 به موسسات پزشکی به عنوان بخشی از مرحله سوم آزمایشات و تحقیقات پس از ثبت دارویی شروع شده و تقریبا 40 هزار نفر در این آزمایشات شرکت خواهند کرد.

ضمن اینکه، روز پنج شنبه مرکز تحقیقات دولتی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی وکتور روسیه نیز مجوز انجام آزمایشات بالینی واکسن فراوری شده خود علیه ویروس کرونا را دریافت کرد. دور دوم آزمایشات این واکسن از تاریخ 17 آگوست (27 مرداد ماه) شروع شد.

پیش از این، تاتیانا گالیکووا معاون نخست وزیر روسیه از آمادگی 27 کشور برای خرید واکسن روسی اسپوتنیک-5 علیه ویروس کرونا اطلاع داد. به گفته وی، سه سایت صنعتی این کشور برای فراوری انبوه این واکسن انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 986

به "3 واکسن دیگر کرونا در روسیه در حال ثبت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 واکسن دیگر کرونا در روسیه در حال ثبت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید