17600 نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند

به گزارش آفتاب صبا، بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی 17687 نفر در برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند و 80 درصد ظرفیت ثبت نام در سه استان سیستان و بلوچستان ،خراسان های شمالی و جنوبی تکمیل شده است.

17600 نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند

به گزارش گروه مالی آفتاب صبا، به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بنا بر اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در روز دوم ثبت نام متقاضیان برنامه اقدام ملی مسکن تا ساعت 7 صبح امروز 22 آبان ماه، در خراسان شمالی 1747 نفر، خراسان جنوبی 2448 نفر، سیستان و بلوچستان 9092 نفر ثبت نام نموده اند.

در استان قم نیز با ثبت نام 4400 نفر در روز گذشته 21 آبان ماه ثبت نام متقاضیان در آن استان به خاتمه رسید و با تکمیل ظرفیت، سایت بسته شد.

بنا بر آخرین آمار ثبت شده تاکنون 79.24 درصد از کل ظرفیت در چهار استانِ سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و قم در برنامه اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده ند.

در برنامه اقدام ملی مسکن، 400 هزار واحد مسکونی طی سال جاری و سال آینده در سراسر کشور احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد. مقرر است تا 200 هزار واحد این برنامه توسط شرکت عمران شهر های جدید در شهر های جدید، 100 هزار واحد در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری توسط شرکت بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد در شهر های زیر 100 هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث گردد.

دفتر اقتصاد مسکن نیز پیش تر اعلام نموده بود که استان قم با پنج شهر، خراسان شمالی با پنج شهر، خراسان جنوبی با 23 شهر و سیستان و بلوچستان با 18 شهر در برنامه اقدام ملی مسکن شرکت نموده اند.

تاکید می گردد نشانی ثبت نام برنامه اقدام ملی مسکن tem.mrud.ir است.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهاد های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می توانند در این طرح نام نویسی نمایند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 354

به "17600 نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17600 نفر برای مسکن ملی ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید