گردشگری مزرعه، فراری نوستالژیک به روزهای خوب گذشته

به گزارش آفتاب صبا، امروزه گردشگران به دنبال تجارب جدید می باشند، و دیگر از هتل های لوکس و سواحل شلوغ خسته شده اند و به گردشگری جایگزین روی آورده اند. یکی از جدید ترین اشکال گردشگری جایگزین گردشگری مزرعه یا کشاورزی می باشد. در این گونه از گردشگری، گردشگران یا در منزل خانواده های مزرعه نشین اقامت نموده، درباره فعالیت های مزرعه داری دانش کسب می نمایند، یا با اقامت در مزارع گرمسیری درباره زندگی و فعالیت های مردم آنجا اطلاعاتی می آموزند، یا با زندگی در روستاهای ماهی گیری و در خانه های ماهیگران، همراه آنان به سفرهای ماهی گیری می فرایند.

گردشگری مزرعه، فراری نوستالژیک به روزهای خوب گذشته

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزای تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب و طی کنید.

گردشگری مزرعه، در میان انوارهای کشاورز به عنوان مکمل و جایگزین فعالیت های مالی رواج دارد. افزون بر آن گردشگری مزرعه، ابزاری نیز برای حفاظت از چشم اندازهای سنتی است. بعضی گردشگران این نوع گردشگری را با هدف تفریحی دنبال می نمایند، یا به عنوان یک فرار نوستالژیک، به روزهای خوب گذشته به آن می نگرند. افزون بر این، گردشگری مزرعه به عنوان یکی از زمینه های سرمایه گذاری در کشاورزی مزارع از راه ارائه خدمات پذیرایی مورد تأکید است.

گردشگران بدون ایجاد پیامدهای منفی بر اکوسیستم مناطق میزبان، با فعالیت های سنتی کشاورزی در تعامل اند یا در آن مشارکت می نمایند. به طور خاص وقتی هدف از بازدید، تمرکز ویژه بر کشاورزی، با هدف لذت بردن از باغات و مزارع یا همراهی با حیوانات اهلی باشد، نوع آن گردشگری کشاورزی است. این نوع گردشگری به واسطه محیط خاصی که دارد از دیگر انواع آن تمیز داده می گردد. در واقع این نوع گردشگری بخشی از کل گردشگری و محل همپوشانی گردشگری محیطی و گردشگری فرهنگی است.

گردشگری کشاورزی، بیشتر به محصولاتی مربوط است که به طور مستقیم از زمین کشاورزان به دست می آید و شامل اقامت در مزرعه، کمپ، منزل کشاورز، بازدید های آموزشی، صرف وعده های غذایی، فعالیت های تفریحی، فروش محصولات مزرعه و صنایع دستی بوده است. نیز گردشگری کشاورزی را مجموعه ای از خدمات و تسهیلات رفاهی و اقامتی تدارک دیده شده برای گردشگران از طریق کشاورزان می داند، و تفاوت آن با دیگر انواع گردشگری روستایی را فراهم شدن اقدامات پذیرایی و تسهیلات رفاهی گردشگران از طریق کشاورزان بر می شمارد. برای اینکه یک مزرعه به یک جاذبه گردشگری تبدیل گردد، باید دارای موقعیت مناسبی برای تماشا بوده و در واقع منظره زیبا، بناهای تاریخی و جاذبه های دیگری داشته باشد. همچنین باید به جاده و حمل و نقل عمومی دسترسی داشته، و مسئله ای از لحاظ مجوز توسعه نداشته باشد. گردشگری کشاورزی، اغلب برای توصیف همه فعالیت های گردشگری در نواحی روستایی به کار برده می گردد، اگر چه معنای دقیق آن گردش بر روی زمین کشاورزی است، ولی به هر حال در بیشتر موارد، گردشگری کشاورزی شامل آن بخش از فرآورده های گردشگری است که به طور مستقیم با محیط زیست زراعی، محصولات زراعی یا اقامت در مزرعه مرتبط است. گردشگری کشاورزی مفهومی گسترده دارد که جشن ها، موزه ها، ارائه محصولات و سایر جاذبه ها و رویداد های فرهنگی را نیز شامل می گردد. اهداف گردشگری کشاورزی، ایجاد در آمد بیشتر با استفاده از منابع کشاورزی برای مقاصد تفریحی به منظور توسعه کشاورزی و بهبود معشیت کشاورزان است.

منبع: الی گشت
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 460

به "گردشگری مزرعه، فراری نوستالژیک به روزهای خوب گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگری مزرعه، فراری نوستالژیک به روزهای خوب گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید