چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

به گزارش آفتاب صبا، خبرنگاران - ترجمه از پردیس بختیاری: اگر چه خانم های بسیاری از کانسیلر هنگام آرایش صورت استفاده نمی نمایند اما این لوازم آرایش یکی از مهمترین چیزهایی ست که نباید نادیده بگیرید. کانسیلر تیرگی های دور چشم را از بین می برد، سیاهی زیر چشم را می پوشاند، لک ها و جوش ها را ناپدید می نماید و به صورت شما درخشش خاصی می بخشد.

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

اما روش استفاده درست از آن چگونه است؟ ما باید کانسیلر را برای قسمت هایی از صورت مان که دچار مشکل است، به کار گیریم. اگر می خواهید بدانید که از چه رنگ کانسیلر و برای چه قسمت هایی از صورت بهره ببرید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

چه رنگ کانسیلری مناسب صورت شماست؟

برای زمان هایی که شما می خواهید عیب های صورت تان را از بین ببرید، کانسیلر بهترین انتخاب است، به شرط این که رنگی مناسب را به کار گیرید. یادتان باشد که قسمت های مختلف صورت شما به رنگ های مختلفی از کانسیلر احتیاج دارد. به عنوان مثال برای از بین بردن تیرگی زیر چشم، شما باید از کانسیلری روشن تر از رنگ پوست تان بهره ببرید. اما اگر بخواهید که جوش های قرمز یا لک های صورت تان را بپوشانید، باید رنگی شبیه به پوست تان انتخاب کنید.

کانسیلر چه کاربردهایی دارد؟

کانسیلر کاربردهای زیادی دارد که مهمترین های آن پوشاندن تیرگی زیر چشم، لک ها و روشن کردن نقاط تیره صورت است. همانطور که در بالا هم به بدان اشاره شد، برای هر کدام از این موارد باید از رنگ های مختلف کانسیلر استفاده کرد.

ترتیب استفاده از پرایمر، کرم پودر و کانسیلر چگونه است؟

قبل از آرایش، باید پوست تان را آماده سازید. برای این منظور پرایمرها بهترین انتخاب هستند. اگر قبل از شروع آرایش، به پوست تان پرایمر بزنید، آرایش دوام بیشتری روی پوست تان خواهد داشت. علاوه بر آن، منافذ پوست تان را نیز می پوشاند، از این رو آرایش روی صورت شما بهتر خواهد نشست.

پس از این که صورت شما آماده آرایش شد، باید کارتان را با کرم پودر شروع کنید. البته بعضی از خانم ها کانسیلر را قبل از کرم پودر استفاده می نمایند که اشتباه است. ابتدا کرم پودر را با شت روی صورت تان پخش کنید سپس به سراغ کانسیلر بروید. پس از زدن کانسیلر از شت دیگری بهره ببرید تا مرز کانسیلر با کرم پودر کاملا محو گردد. حواس تان باشد که از کرم پودر و کانسیلرهای باکیفیت بهره ببرید، در غیر این صورت روی صورت تان می ماسد.

برای مواقعی که می خواهید فقط از پنکک برای پوشش صورتتان بهره ببرید، باید ابتدا کانسیلر را روی نواحی مورد نظر بزنید و بعد از آن از پنکک بهره ببرید. برای مواقعی هم که از کرم پودر مایع یا کرمی استفاده می کنید، باید کانسیلر را در مرحله آخر بزنید و آرایش خود را با پودر صورت فیکس و تمام کنید.

چه رنگ کرم پودری برای افرادی که پوست تیره دارند، مناسب است؟

انتخاب رنگ کرم پودر برای افرادی که پوست تیره ای دارند، کمی سخت است. در این شرایط، تمام چیزی که شما بدان احتیاج دارید این است که رنگ کرم پودرتان را با تن پوست تان هماهنگ کنید. شاید برای این که رنگ مورد احتیاجتان را به دست آورید مجبور شوید که چند رنگ را با هم مخلوط کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اول از رنگ های روشن تر کرم پودر به صورت تان بزنید سپس رنگ های تیره را اضافه کنید و آنها را با هم مخلوط کنید. سپس برای قسمت هایی از صورت تان که دچار تیرگی یا لکه است، از کانسیلر یاری بگیرید.

چگونه کانسیلر را به زیر چشم ها بزنیم؟

از آنجا که اطراف چشم پوستی نازک و بسیار حساس دارد، باید محتاطانه با آن رفتار کنید. بهتر است که برای پخش کردن کانسیلر به این نواحی از براش های کانسیلر یاری بگیرید. البته قبل از زدن کانسیلر، به اطراف چشم تان کرم دور چشم بزنید. چند دقیقه صبر کنید، پس از این که کاملا روی پوست تان نشست، کانسیلر را به آن اضافه کنید. شما باید آن را به صورت Vشکل بزنید. بدین معنی که کانسیلر را از زیر چشم تان شروع کنید و آن را به شکل مثلثی تا پایین چشم تان پخش کنید.

چون پوست ناحیه دور چشم زیاد حرکت می نماید بهتر است از استفاده بیش از حد از کانسیلر بپرهیزید. به جای این کار از یک کانسیلر مایع یا کرمی سبک بهره ببرید. یا حتی می توانید از کانسیلرهایی که صرفا برای ناحیه دور چشم تعبیه شده اند یاری بگیرید.

چگونه زخم های پوست را با کانسیلر بپوشانیم؟

شاید فکر کنید که زخم های پوستی را می توان با آرایش پنهان کرد اما اینگونه نیست. در واقع اگر شما روی زخم های صورت تان کرم پودر یا رژ گونه بزنید، آنها بیشتر به چشم می آیند. برای این منظور باید از کانسیلر بهره ببرید. قبل از این که آرایش تان را شروع کنید، از پرایمر برای نرم کردن پوست تان یاری بگیرید. سپس کانسیلری به رنگ مات را بردارید و به روی آن بزنید تا کاملا محل زخم تان را بپوشاند.

برای اینکه آرایش شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و به اصطلاح ماسیده نگردد، باید همواره پودر صورت یا فیکساتور را در آخرین مرحله آرایش خود بهره ببرید.

اشتباهاتی که نباید مرتکب شوید:

  • برای پخش کردن کانسیلر، براش را به نرمی روی پوست تان بکشید. از زدن ضربات محکم خودداری کنید.
  • از کانسیلر به مقدار احتیاجتان بهره ببرید. افراط در کانسیلر نه تنها معایب پوست شما را نمی پوشاند، بلکه تاثیر منفی بر زیبایی تان نیز می گذارد.
  • کانسیلر را پس از کرم پودر به صورت تان بزنید.
  • کانسیلرهای پودری از این جهت که نمی ماسند، دوام بیشتری روی پوست تان خواهند داشت.
  • از کانسیلرهایی که به رنگ پوست تان نمی آیند، به شدت خودداری کنید.
  • برای پخش کردن آن به جای دست از براش های کانسیلر بهره ببرید.

منبع: thetrendspotter

منبع: برترین ها
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 23

به "چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید