نقش مهم تاج در دریافت میزبانی ایران در جام ملت های فوتسال

به گزارش آفتاب صبا، رئیس سابق فدراسیون فوتبال قرار است تا 10 روز دیگر با مسئولان کنفدراسیون فوتسال آسیا برای دریافت میزبانی ایران در جام ملت ها جلسه ای را برگزار کند.

نقش مهم تاج در دریافت میزبانی ایران در جام ملت های فوتسال

به گزارش گروه ورزشی آفتاب صبا، مسئولان کمیته فوتسال کشورمان روز گذشته نامه میزبانی خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد. هدف از ارسال این نامه، دریافت میزبانی مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا است. پس از آن که ویروس کرونا باعث شد مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا در کشور ترکمنستان به تعویق بیفتد، مسئولان AFC تصمیم دارند میزبانی مسابقات را از ترکمنستان گرفته و به کشور دیگری تقدیم کنند، گویا خود ترکمنستانی ها از مسئولان AFC خواسته اند به خاطر مسائل بهداشتی این میزبانی را از آن ها بگیرند.

به همین منظور مسئولان کمیته فوتسال کشورمان در چند روز گذشته با مشورت هایی که با وزیر رزش و جوانان داشتند، تصمیم دریافتد که برای میزبانی جام ملت ها اقدام کرده و از همین رو روز گذشته نامه ای را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده و در آن خواستار دریافت میزبانی این رقابت ها شدند.

نکته ای که می تواند ایران را خیلی امیدوار کند که بتواند میزبانی مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا را کسب کند، حضور مهدی تاج (رئیس فعلی کمیته فوتسال آسیا) است که می تواند با عنوانی که در این کمیته دارد شانس کشورمان را برای دریافت میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا چند برابر کند. شنیده ها حاکی از آن است که گویا مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است تا 10 روز دیگر با مهدی تاج (رئیس سابق فدراسیون فوتبال) جلسه ای را برگزار کنند تا در آن جا راجع به میزبانی ایران در مسابقات جام ملت های آسیا تصمیم گیری شود.

مهدی تاج پس از آن که تصمیم گرفت از ریاست فدراسیون فوتبال کناره گیری کند و جای خودش را به سرپرست موقت فعلی این فدراسیون یعنی حیدر بهاروند داد. با تغییر این جایگاه، اما تاج همچنان در آسیا دارای کرسی قدرتمندی است و می تواند با نفوذی که در کمیته فوتسال آسیا دارد نظرات مخاطبان این کمیته را به سوی خودش جلب کند. اگر تاج پیروز شود میزبانی را برای ایران به ارمغان بیاورد، شانس بزرگی را برای ایران کسب کرده و می تواند ما را پس از سال ها، به عنوان میزبان رقابت های قهرمانی آسیا به دنیا معرفی کند.

هنوز زمان دقیق مسابقات جام ملت های آسیا از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص نشده و به احتمال بسیار زیاد این رقابت ها اواخر فروردین ماه برگزار خواهد شد و 5 تیم اول این مسابقات جواز حضور در رقابت های جام دنیای 2020 را که قرار است اواخر شهریور ماه در لیتوانی برگزار شود را کسب می کنند. تیم ملی فوتسال کشورمان در مسابقات جام ملت های آسیا در گروه چهارم با تیم های ملی عربستان، کره جنوبی و تایلند همگروه شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 572

به "نقش مهم تاج در دریافت میزبانی ایران در جام ملت های فوتسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مهم تاج در دریافت میزبانی ایران در جام ملت های فوتسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید