معاون اشرف غنی: دیگر هرگز زندانیان طالبان را آزاد نمی کنیم

به گزارش آفتاب صبا، معاون رئیس جمهور افغانستان با اظهار اینکه 85درصد از زندانیان آزادشده طالبان به میدان جنگ بازگشته اند، توضیح داد که دیگر زندانیان این گروه آزاد نخواهند شد.

معاون اشرف غنی: دیگر هرگز زندانیان طالبان را آزاد نمی کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان با انتشار پیامی در توئیتر با متهم کردن طالبان به نقض توافقنامه قطر گفت که 85 درصد از 5500 زندانی آزادشده طالبان به میدان های جنگ بازگشته اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی اضافه کرد که آزادی زندانیان طالبان توسط دولت افغانستان برای نشان دادن حُسن نیت صورت گرفت اما این اقدام از طرف طالبان ضعف دیده شد و اکنون با بازگشتن زندانیان آزادشده به میدان جنگ، آزادی زندانیان طالبان دیگر هرگز انجام نخواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

طالبان در توافقنامه قطر متعهد شده است که زندانیان این گروه پس از آزادی سلاح های خود را به زمین می گذارند و به میدان جنگ بازنمی گردند.

سخنگوی این گروه پیش از این گفته بود که زندانیان آزادشده به خانه های خود بازگشته اند و با رد اظهارات مقامات دولتی تأکید نموده بود که ضرورتی به حضور زندانیان آزادشده در میدان جنگ نیست.

زلمی خلیلزاد نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان نیز درباره این اتهامات دولت تأکید نموده بود که مدرکی درباره بازگشت زندانیان آزادشده طالبان به میدان جنگ وجود ندارد و دو طرف برای تحت تأثیر قرار دادن اذهان عمومی کوشش می نمایند.

یادآوری می گردد براساس توافقنامه قطر و مشروط به پایبندی طالبان به تعهداتش، فرایند آزادی زندانیان این گروه باید ادامه یابد، اسامی سران این گروه از فهرست تحریم های سازمان ملل خارج گردد و نیروهای خارجی نیز خاک افغانستان را ترک نمایند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1290

به "معاون اشرف غنی: دیگر هرگز زندانیان طالبان را آزاد نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اشرف غنی: دیگر هرگز زندانیان طالبان را آزاد نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید