قیمت گوشت قرمز کاهش یافت

به گزارش آفتاب صبا، مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، تنظیم و توزیع بازار وزارت صمت با بیان اینکه سیاست های دولت در تنظیم بازار گوشت منجر به کاهش قیمت ها در بازار شد، قیمت های جدید گوشت قرمز را اظهار داشت.

قیمت گوشت قرمز کاهش یافت

به گزارش گروه اقتصادی آفتاب صبا به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا کلامی گفت: پیش از این واردات گوشت با ارز 4200 تومانی منجر به اختلاف معنی دار قیمت گوشت وارداتی با گوشت تولید داخلی و تشکیل صف های طولانی شد، از این رو دولت تصمیم گرفت با هدف حمایت از تولید داخلی بازار گوشت را با گوشت وارداتی بر مبنای ارز نیمایی مدیریت کند.

وی با بیان اینکه این اقدام به دلگرمی تولیدکنندگان داخلی منجر شد و استفاده حداکثری از ظرفیت ها در دستور کار قرار گرفت، اضافه نمود: تحت تاثیر این سیاست ها، با افزایش عرضه دام داخلی، قیمت ها در بازار گوشت در حال تعدیل است.

کلامی تاکید کرد: به طور مثال با افزایش پرورش دام و عرضه گوشت، قیمت دام زنده سبک از حدود 47 تا 48 هزار تومان به محدوده 42 هزار تومان کاهش یافت.

به گفته او میزان کاهش قیمت دام زنده سنگین نیز در حدود 10 هزار تومان برآورد می شود.

شرکت های فعال در بسته بندی گوشت مکلف به کاهش قیمت ها شدند

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، تنظیم و توزیع بازار وزارت صمت، با اشاره به اینکه قیمت دام سنگین زنده از حدود 37 تا 38 هزار تومان به 27 تا 28 هزار تومان رسیده است، ادامه داد: با کاهش محسوس قیمت دام سبک و سنگین، شرکت های فعال در حوزه تولید و بسته بندی گوشت نیز مکلف شدند متناسب با این روند قیمت های خود را کاهش دهند.

کلامی با اشاره به اینکه سیاست دولت در این راستا حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده داخلی است، گفت: با پیگیری های انجام گرفته، شرکت های بسته بندی که پس از چربی گیری و بی استخوان کردن گوشت نسبت به بسته بندی و عرضه آن به بازار اقدام می کنند، مکلف به کاهش قیمت ها شدند و نرخ های جدید نیز اعلام شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به تغییر قیمت ها، نرخ گوشت گوساله چقدر است؟ گفت: قیمت ران گوساله بدون استخوان، پاک شده، بسته بندی در فروشگاه با احتساب تمام هزینه ها و سود فروشگاهی از 95 هزار تومان به 86 هزار تومان کاهش یافت.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، تامین، تنظیم و توزیع بازار وزارت صمت تاکید کرد: قیمت دست گوساله داخلی پاک شده بدون استخوان، با بسته بندی و احتساب تمام هزینه های تولید و عرضه و سود فروشگاهی از 94 هزار تومان به 84 هزارتومان کاهش یافته است.

به گفته کلامی نرخ ران گوساله از 89 به 80 هزارتومان ونرخ دست گوساله از 88 به 79 هزار تومان رسیده است.

کلامی اظهار داشت: این نرخ برای محصولات پاک شده و با احتساب همه هزینه ها و سود فروشگاهی است و گوشت با قیمت های اعلامی در تمام فروشگاه های زنجیره ای و غرفه میادین موجود است.

وی گفت: برخی شرکت ها با توجه به خرید بهتر و هزینه های سربار کمتر حتی قیمت هایی پایین تر از این رقم را ارایه می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 272

به "قیمت گوشت قرمز کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوشت قرمز کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید