تور ارزان برزیل: شاه ماهی برزیلی در تور استقلال آرام می گیرد؟

به گزارش آفتاب صبا، بعد از آنکه کوشش فصل قبل فرهاد مجیدی و استقلال برای به خدمت گرفتن ژان کارلوس بی نتیجه بود آن ها در این تابستان بار دیگر به او پیشنهاد داده اند و احتمالا این انتقال قطعی است.

تور ارزان برزیل: شاه ماهی برزیلی در تور استقلال آرام می گیرد؟

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، فصل گذشته استقلالی ها برای به خدمت گرفتن این هافبک هجومی برزیلی می بایست پول رضایت نامه او را هم به باشگاه پرداخت می کردند. این اتفاق سال جاری قرار نیست رخ بدهد و با این تفاسیر قیمت این بازیکن برزیلی چیزی حدود 700 هزار دلار است. برای همین استقلالی ها قصد دارند او را به خدمت بگیرند.

از گوشه و کنار هم شنیده می گردد ساپینتو خرید این بازیکن را تایید نموده است و به این ترتیب باید ژان کارلوس را در لیگ بیست و دوم استقلالی بدانیم.

خرید ژان کارلوس از سوی یک باشگاه ایرانی دو رویه مثبت و منفی دارد. از یک سو حضور بازیکنی با این کیفیت در لیگ ایران اتفاق مهمی است. آن هم در شرایطی که ایرانی ها در این بیست و یک دوره لیگ ثابت نموده اند که استعدادی در خرید بازیکن خارجی ندارند. یک آنالیز ساده نشان می دهد که تعداد بازیکنان خوب خارجی در ایران به نسبت بازیکنان بنجل کسری ناامید نماینده را می سازد. از این رو باید راضی باشیم که اگر هم دلاری صرف بازیکن خارجی می گردد در جای درستی خرج می گردد. البته استقلال هم در این سال ها نشان داده که استعداد خوبی در به خدمت گرفتن بازیکن خارجی با کیفیت دارد. آن ها در چند سال گذشته بر خلاف سابقه بلند بالایی که پیش از آن داشتند بازیکنان با کیفیتی را به فوتبال ایران وارد کردند و با این تجربه وارد یک کلاس بالاتر شده اند و یک بازیکن 30 ساله و با کیفیت برزیلی را استخدام می نمایند.

اما روی دیگر ماجرا هم هست. انعقاد قرارداد با بازیکنان خارجی اغلب به دامی برای تیم های ایرانی بدل شده است و پرونده های زیادی را برای تیم های ما در فیفا گگردده. هرچقدر رقم این قرارداد سنگین تر تعهد باشگاه بیشتر و اوضاع خطرناک تر. این در کنار ویژگی های شخصیتی ژان کارلوس که نشان داده بازیکن بی اعصاب و پرخاشگری است می تواند به یک چالش بزرگ برای استقلال تبدیل گردد. به هر روی وقتی قرار است 700 هزار دلار به یک هافبک هجومی داده گردد باید شرایط قرارداد و ارتباط با این بازیکن را هم به گونه ای تنظیم کرد که باشگاه در این میان متضرر نگردد. مسئله ای که با توجه به زیرساخت های فوتبال ایران موضوعی پرریسک به شمار میرود.

به هر روی استقلال تا اینجای کار با استخدام ساپینتو و ژان کارلوس که هر دو چهره های پر شور و حرارتی هستند خبر از فصلی پر هیاهو می دهد. باید دید آن ها می توانند حواشی ناگزیری که از در این میان پدید می آید را هم مدیریت نمایند یا خیر؟

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1880

به "تور ارزان برزیل: شاه ماهی برزیلی در تور استقلال آرام می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: شاه ماهی برزیلی در تور استقلال آرام می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید