مدیر مجموعه ورزشی آزادی: استقلال و پرسپولیس یک سال است اجاره نداده اند

به گزارش آفتاب صبا، مدیر مجموعه ورزشی آزادی گفت: تجهیزات مدرنی برای کوتاه کردن چمن در اختیار داریم و اندازه آن از استاندارد ها بیشتر نمی شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی: استقلال و پرسپولیس یک سال است اجاره نداده اند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، قدرت الله سیف در باره تفاوت میزان درآمد استادیوم آزادی با دوران قبل از شیوع کرونا گفت: گذشته از منابع مالی حاصل از برگزاری مسابقات در استادیوم آزادی، متأسفانه به واسطه وجود این بیماری حضور تماشاگران را در استادیوم نداریم و به همین دلیل، شور، هیجان و فضای حاکم بر استادیوم گرفته شده است. اولویت ما این است که بتوانیم در جامعه ورزش شور و نشاط ایجاد کنیم، اما متأسفانه به دلیل بیماری این امکان را نداریم.

وی افزود: درباره بحث درآمدی باید بگویم در مجموعه آزادی قسمت هایی از مجموعه را به جز بخشی که باید به ورزش قهرمانی ارائه بدهیم، بخشی که مربوط به بحث کسب درآمد بوده به دلیل بیماری کرونا از دست داده ایم و تقریبا نتوانسته ایم در کار های عمرانی و زیربنایی مجموعه آزادی قدمی برداریم.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی در باره انتقاد برخی از سرمربیان لیگ برتری فوتبال به بلند بودن چمن استادیوم آزادی شرح داد: سال ها است مسابقات در استادیوم آزادی برگزار می شود و خوشبختانه به واسطه انجام شدن دیدار های ملی در این استادیوم تجهیزات مدرن و روز را برای نگهداری و حفظ چمن مانند چمن زن در اختیار داریم. این چمن زن هم در فصل های گذشته استفاده می شد و بحث به روز شدن و ترمیم آن هم صورت گرفت.

سیف افزود: برخی دوستان در رسانه ها مطالبی را منتشر می کنند که چمن از لحاظ اندازه مانند گذشته نیست، اما ضمن احترام به همه این عزیزان ملاک ما نظر ناظر بازی نسبت به چمن است. قبل از هر دیدار ناظر مسابقه اندازه چمن را بررسی می کند. دستورالعمل ابلاغی از سوی مراجع ذی صلاح برای ما دو الی سه سانتیمتر است.

وی افزود: به صورت دقیق هم این درجه بندی برای چمن زن استفاده می شود، اما احتمال می دهیم در بازی پرسپولیس و صنعت نفت به دلیل شرایط جوی و هوای بارانی اشکال و ایرادی به وجود آمده باشد. در همان روز در استادیوم شهدای شهر قدس که فاصله تقریبا نزدیکی با استادیوم آزادی دارد، پس از برگزاری دقایقی از مسابقه به واسطه کیفیت زمین آن مسابقه تعطیل شد.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی شرح داد: دوستان ما در اداره هواشناسی این پیش بینی را داشتند که شرایط هوا برای دیدار پرسپولیس و صنعت نفت بارانی است. یک روز قبل از برگزاری و روز مسابقه چمن استادیوم را کوتاه کرده و خط کشی انجام می دهیم، اما به دلیل بارندگی در آن مسابقه 12 ساعت زودتر چمن را کوتاه کردیم تا امکان برگزاری مسابقه وجود داشته باشد.

سیف مطرح کرد: پوشش نایلونی که باید روی چمن باشد را شب قبل از مسابقه انجام دادیم تا برای برگزاری بازی باران به داخل زمین نفوذ نکند و چمن خراب نشود. احتمال می دهیم چند میلیمتری نسبت به روز های گذشته در آن فاصله 12 ساعته چمن رشد کرده باشد، اما سیستم گرمایش از کف را هم در اختیار داریم. واقعیت این است این اندازه هم به 3 سانتیمتر استاندارد و ابلاغی نمی رسید.

وی ادامه داد: احتمالا با توجه به بارش باران توپ سنگین شده و حرکت آن روی زمین سخت شده بود، به همین دلیل مربیان تیم ها احساس کردند تا اندازه چمن نسبت به گذشته از حد متعارف بلندتر بوده است. امروز با توجه به بارش باران امکان چمن زنی نداریم، اما فردا اگر شرایط هوا به ما اجازه بدهد برای دیدار پرسپولیس و شهر خودرو این موضوع را مدنظر قرار می دهیم. قول می دهم تمام همکاران در مجموعه آزادی همه تلاش خود را به کار می گیرند تا کیفیت زمین برای برگزاری بازی در نظر گرفته شود.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی درباره اینکه آیا باشگاه ها در زمان مقرر مبلغ اجاره استادیوم آزادی را پرداخت می کنند، گفت: با توجه به این که تیم پرسپولیس در آستانه اعزام به قطر برای لیگ قهرمانان آسیا است اجازه بدهید در این حوزه ورود نکنیم، اما مراودات مالی بین ما، شرکت توسعه باشگاه هایی مثل استقلال و پرسپولیس وجود دارد که درون خانوادگی است. تلاش می کنیم آرامشی را برای تیم ها در نظر بگیریم.

سیف افزود: با این وجود، اما برخی از دوستان در رسانه ها مطالبی را در باره این که در هر بازی 250 میلیون پرداخت می کنیم که واقعیت ندارد. حدود یک سال است از سوی باشگاه ها پولی برای مجموعه ما واریز نشده است. با این وجود تلاش می کنیم تیم ها با آرامش خاطر به استادیوم آزادی بیایند و مسابقات خود را برگزار کنند.

وی درباره احتمال قرنطینه دریاچه این مجموعه گفت: دریاچه آزادی در اختیار فدراسیون قایقرانی است و این فدراسیون هم تمرینات تیم های خود را با رعایت پروتکل های الحاقی انجام می دهد. در اطراف دریاچه یک جاده سلامتی داریم که در حال حاضر به دلیل محدودیت های کرونایی اجازه استفاده از آن داده نشده است. شاید منظور از قرنطینه دریاچه همین محدود بودن استفاده از دریاچه است.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی درباره این که آیا تیم های ملی شنای ایران می توانند تمرینات خود را در استخر آزادی برگزار کنند، مطرح کرد: استخر در اختیار فدراسیون شنا است و با مجوز خودش تمرینات تیم های این رشته هم برگزار می شود. معمولا هم طبق برنامه اعلامی از سوی فدراسیون ورزشکاران این رشته تمرینات خود را در استخر با رعایت پروتکل ها برگزار می کنند.

سیف در باره این که آیا برنامه خاصی برای مراقبت جنگل های مجموعه ورزشی آزادی وجود دارد، گفت: خیلی از هموطنان ما مجموعه آزادی را به اسم استادیوم فوتبال می شناسند و برخی مواقع از شنیدن این که 170 هکتار از این مجموعه 380 هکتاری جنگل است تعجب می کنند. در دو سال گذشته با استقرار فدراسیون های مختلف در مجموعه آزادی میزان مصرف آب اضافه شده و محدودیت منابع آبی پیش آمده که این موضوع باید در دستورکار قرار می گرفت.

وی افزود: جنگل ها را به عنوان یک فضای مفرح در غرب تهران در اختیار داریم و به همین دلیل تلاش ما برای حفظ این جنگل ها است و می خواهیم درختان این جنگل ها را با استفاده ها آبیاری قطره ای سرحال نگه داریم و از آن ها نگهداری کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 1175

به "مدیر مجموعه ورزشی آزادی: استقلال و پرسپولیس یک سال است اجاره نداده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر مجموعه ورزشی آزادی: استقلال و پرسپولیس یک سال است اجاره نداده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید