درمان شکستگی پا با طب سنتی

به گزارش آفتاب صبا، یک محقق و پژوهشگر گفت: شکستگی استخوان در بیشتر مواقع یک فوریت پزشکی محسوب می شود که با کمک متخصص می توان استخوان ها را کنار هم قرار داد و با رادیولوژی کنترل کرد.

درمان شکستگی پا با طب سنتی

به گزارش گروه رسانه های آفتاب صبا، حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت وگو با آفتاب صبا، درباره درمان شکستگی پا با طب سنتی اظهار کرد: شکستگی استخوان در افراد ممکن است در اثر ضربه یا تصادف، برخورد با اجسام سخت، حتی پوکی استخوان اتفاق بیفتد و انواع شکستگی باز و بسته وجود دارد. معمولاً شکستگی باز موجب بریدگی و پاره شدن پوست خواهد شد. قسمت شکسته شده استخوان در اثر شکستگی بسته هیچ پارگی و زخمی در آن ناحیه ایجاد نخواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: شکستگی استخوان در بیشتر مواقع یک فوریت پزشکی محسوب می شود که با کمک متخصص می توان استخوان ها را کنار هم قرار داد و با رادیولوژی کنترل کرد. اگر شکستگی شدید نباشد می توان آن ناحیه را با آتل بست تا بهبود کامل پیدا کند و به طور کلی از عفونت جلوگیری شود. اگر شکستگی شدید فوری درمان نشود می تواند موجب مرگ فرد هم شود.

عظمایی درباره علائم آن بیان نمود: این نوع عارضه علائمی از خودش نشان می دهد که همراه با تغییر استخوان و بدشکل شدن آن همراه است. دومین تغییر شکل استخوان و درد هنگام لمس کردن آن قسمت توسط یک فرد غیرمتخصص اتفاق می افتد. در بعضی از موارد عضو آسیب دیده و حساس دچار ساییده شدن یا فاصله می شود. گاهی تغییر رنگ در آن ناحیه به صورت قرمزی یا کبودی ظاهر می شود.

وی درباره درمان این نوع عارضه بیان نمود: معمولاً درمان آن با استفاده از مصرف ویتامین ها صورت می گیرد که بهتر است افرادی که مسائل پوکی استخوان و تجربه شکستی دارند، همچنین بچه ها در حال رشد ویتامین دی 3 استفاده کنند. برای این افراد همچنین پودر سنجد هم می تواند مفید باشد. افراد می توانند به صورت شربت درست کنند و بنوشند.

عظمایی در ادامه گفت: خوردن کله جوش پیشنهاد می شود، در حالی که مصرف سویق گندم و جو با شیر همراه شیره انگور، خرما مفید خواهد بود. مالیدن زردچوبه با تخم مرغ هم می تواند موثر باشد و خوردن پاچه گوسفند، حلیم، شیربرنج بسیار مفید است. شیربرنج با انگور و روغن های حیوانی می توانند به راحتی موجب تقویت مفصل ها شوند.

منبع:باشگاه آفتاب صبا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 239

به "درمان شکستگی پا با طب سنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان شکستگی پا با طب سنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید