جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان

به گزارش آفتاب صبا، خبرنگاران/گلستان مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در برخی از شهرهای استان گلستان در هفته جاری خبر داد.

جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان

به گزارش آفتاب صبا به نقل از راه و شهرسازی گلستان، حسین محبوبی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در تازه ترین اقدام خود در حوزه مسکن طرح اقدام ملی تامین مسکن را در سطح 10 استان کشور شروع کرده است که استان گلستان نیز جزو این طرح است.

وی درخصوص شرایط متقاضیان در طرح مسکن ملی، اضافه نمود: در این طرح چهار شرط اصلی تاهل فاقد مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه دار و داشتن 5 سال سابقه سکونت در شهر لحاظ شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان خاطر نشان کرد: توانایی تامین هزینه ساخت مسکن به غیر از تسهیلات بانک و امکان سپرده گذاری 300 میلیون ریال در بانک مسکن به منظور اطمینان از توانایی متقاضی از دیگر شرط های ثبت نام است و زنان خود سرپرست نیز باید حداقل 35 سال سن داشته باشند تا بتوانند در این طرح نام نویسی کنند.

محبوبی، تعهد مرحله نخست این طرح را در استان گلستان 1760 واحد مطرح نمود و گفت: از این تعداد 1000 واحد در گرگان، 200 واحد در گنبدکاووس، 200 واحد در بندر ترکمن، 60 واحد در آق قلا و 300 واحد در آزادشهر است و این تعداد در مرحله بعدی طرح افزایش و در صورت حل شدن مسکن زمین، تعداد شهرهای بیشتری را در استان در بر خواهد گرفت.

وی گفت: میزان تسهیلات طرح اقدام ملی 75 میلیون تومان و نرخ سود بازپرداخت آن 18 درصد است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان بیان نمود: در این طرح دوره ساخت خانه ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع می شود که دوره زمانی باز پرداخت آن حدود 10 سال است.

محبوبی با اشاره به اینکه زمین های دولتی که در اختیار این طرح قرار گرفته با قیمت تمام شده به متقاضیان عرضه می شود، شرح داد: البته متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که خودشان برای ساخت خانه، زمین دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت چرا که زمین های دولتی در اختیار این طرح محدود است.

وی یادآور شد: اگر تعداد متقاضیان مسکن ملی از سهمیه در نظر گرفته شده بیشتر باشد، اولویت بندی از طریق قرعه کشی رایانه ای انجام می شود.

محبوبی در خاتمه گفت: سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن بزودی رونمایی و اعلام عمومی می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: aftabesaba.ir شناسه مطلب: 340

به "جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید